اخبار

کاهش نرخ بیکاری زنان زنجانی

کاهش نرخ بیکاری زنان زنجانی
معاون اداره کل رفاه و تعاون اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ بیکاری زنان زنجانی در حال کاهش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمیرا قهرمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در سال‌های گذشته نرخ مشارکت اقتصادی زنان زنجانی افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با برخی از اقدامات انجام شده و اشتغالزایی صورت گرفته نرخ بیکاری زنان زنجانی به سرعت کاهش یافته است، اضافه کرد: اجرای طرح تاکسی بی‌سیم، ایجاد مجتمع تولیدی بانوان و ... از جمله موضوعات تاثیرگذار در این زمینه بوده است.

معاون اداره کل رفاه و تعاون اجتماعی استان زنجان اعطای وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار را نیز از دیگر موضوعات تاثیرگذار در کاهش نرخ بیکاری زنان عنوان کرد و افزود: کمیته امداد و بهزیستی از نهادهایی هستند که در این راستا اقدامات بسیاری را انجام داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سال 90 و سال گذشته 111 درصد از تعهدات اشتغالزایی کمیته امداد و همچنین 65 درصد از تعهدات بهزیستی استان در بخش زنان سرپرست خانوار تحقق یافته است، تصریح کرد: برای سال‌‌جاری نیز برنامه‌های مختلفی در زمینه اشتغالزایی زنان پیش‌بینی شده است که امیدواریم با همکاری مسئولان اجرایی تحقق پیدا کند.

قهرمانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در اشتغال زنان ایجاد فرصت‌های شغلی در قالب تعاونی برای سال 90 و سال گذشته بود، تصریح کرد: پیش‌بینی عملکرد در این زمینه یک‌هزار نفر بود که خوشبختانه بیش از این تعداد تحقق یافته است.

وی همچنین با اشاره به ایجاد 20 تعاونی روستایی در بحث اشتغال زنان اضافه کرد: خوشبختانه هر 20 مورد تعاونی نیز ایجاد شده است.

معاون اداره کل رفاه و تعاون اجتماعی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه پیش‌بینی اشتغالزایی حاصل از اجرای طرح‌های مشاغل خانگی برای سال 90 و سال گذشته 3 هزار و 745 نفر بود، افزود: با بررسی به دست آمده این آمار به 5 هزار و 28 نفر افزایش یافته است.

 

۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید