اخبار

در سه ماهه اول سال 92 عملکرد مطلوبی داشته ایم

رئیس ادراه روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عملکرد این اداره را در سه ماهه اول سال 92 مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، اجاقلو رئیس اداره روابط کار در مصاحبه با خبرنگاران فعالیتهای واحد مذکور را در سال 91 و 92 تشریح کرد.وی مجموع دادخواست هیات تشخیص و شورای سازش در سال 91 را 5207 پرونده و در سه ماهه 92 را 1122 مورد عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد کاهش دارد.همچنین میانگین مدت زمان رسیدگی پرونده ها در هیات تشخیص و حل اختلاف به ترتیب 13 و 27 روز بوده است.

رئیس اداره روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به رعایت مقررات قانونی در رسیدگی به پرونده ها و استفاده از نرم افزار مربوطه اشاره کرد و گفت : در سال 91  99.38 درصد آراء صادره با رعایت مقررات قانونی صادر گردیده است. اجاقلو در ادامه افزود: در سال 91 شش طرح طبقه بندی مشاغل بررسی و تایدد گردیده و از 3 کارگاه جهت انعقاد قرارد پاداش افزایش تولید بازدید به عمل آمده و همچنین از 86 کارگاه تولیدی با پرسنل بیش از 50 نفر ، آمار نظام های پرداخت مزد اخذ گردیده است.

رئیس روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از بستر سازی مناسب جهت ایجاد روابط حسنه بین کارگر و کارفرما در هیاتهای حل اختلاف ( سازش تشخیص حل اختلاف ) یاد کرد و گفت : اعضای این هیاتها در وحله اول سعی در ایجاد صلح و آشتی بین کارگر و کارفرما با رعایت حقوق طرفین دارند.

۵ اَمرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید