اخبار

19 تعاونی در شهرستان ایجرود فعال است

19 تعاونی در شهرستان ایجرود فعال است
معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 19 تعاونی در شهرستان ایجرود فعال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمد‌رضا باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در مجموع 67 تعاونی در شهرستان ایجرود به ثبت رسیده است.

وی ایجرود را یکی از شهرستان‌های فعال در زمینه توسعه تعاونی دانست و افزود: در ایجرود تعاونی‎های مختلفی فعالیت دارند.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان توسعه بخش تعاون در شهرستان ایجرود را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شهرستان ایجرود توسعه مناسبی در بخش تعاون داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 39 تعاونی در این شهرستان در دست اجرا هستند، اضافه کرد: با افزوده شدن این تعداد تعاونی، تعاونی‌های فعال این شهرستان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

باقری توسعه تعاونی‎های مختلف در این شهرستان را یادآور شد و تاکید کرد: باید نسبت به توسعه تعاونی‌های مختلف در این شهرستان تلاش بیشتری صورت گیرد.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به اهمیت توسعه تعاون در بخش اقتصاد اشاره کرد و ادامه داد: با افزایش ظرفیت کاری تعاونی‌ها در شهرستان ایجرود می‌توان به بخش اقتصاد نیز کمک کرد.

وی به تعاونی‌های راکد در شهرستان ایجرود اشاره کرد و گفت: 9 تعاونی در شهرستان ایجرود در حال حاضر راکد و غیر‌فعال هستند.

باقری با اشاره به تعداد اعضای تعاونی‌های ثبت شده در شهرستان ایجرود خاطرنشان کرد: تعداد اعضای این تعاونی‌ها 840 نفر است.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان این تعداد اعضای تعاونی را بدون احتساب اعضای سهام عدالت عنوان کرد و افزود: این تعداد بدون احتساب اعضای تعاونی‌های سهام عدالت هستند و با احتساب آن‌ها تعداد اعضا بیشتر نیز خواهد شد.

وی تشکیل تعاونی‌ها را موجب ایجاد ظرفیت‌های شغلی جدید دانست و گفت: تشکیل تعاونی‌ها موجب توسعه اشتغال در شهرستان ایجرود شده است و باید در این زمینه به موضوع اشتغال توجه بیشتری کرد.

باقری به اشتغالزایی بخش تعاون در شهرستان ایجرود اشاره کرد و گفت: 848 فرصت شغلی با فعالیت و ثبت شرکت‎های تعاونی در شهرستان ایجرود ایجاد شده است.

معاون امور تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به سرمایه اولیه شرکت‌های تعاونی، خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی برای آغاز به کار خود در مجموع نیاز به میزان 2 میلیون و 859 هزار ریال سرمایه اولیه داشته‌اند.

وی ظرفیت‌های اشتغال بخش تعاون را یادآور شد و تاکید کرد: ظرفیت اشتغالزایی بخش تعاون بسیار بالاست و باید برای استفاده حداکثری از آن تلاش کرد.

باقری بخش تعاون را متکی به اقتصاد مردمی دانست و گفت: باید از اقتصاد مردمی در راستای توسعه اقتصاد کشور و استان بهره لازم برده شود.

۱۴ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید