اخبار

39 تعاونی در ایجرود در دست اجرا است

39 تعاونی در ایجرود در دست اجرا است
معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به توزیع مناسب تعاونی‎ها در سطح استان، گفت: در حال حاضر 39 تعاونی در شهرستان ایجرود در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا باقری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه ایجرود یکی از شهرستان‎های فعال در زمینه توسعه تعاونی‎ها به شمار می‌رود، افزود: هم‎اکنون 19 تعاونی در شهرستان ایجرود فعال است و این در حالی است که تا به امروز و در مجموع 67 تعاونی در شهرستان ایجرود به ثبت رسیده است که این نشان می‎دهد شهرستان ایجرود در زمینه توسعه بخش تعاون جزو مناطقی است که عملکرد قابل قبولی داشته و هم‌اکنون شاهد سپری شدن مراحل ثبت 39 تعاونی دیگر در این شهرستان هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه اهتمام به توسعه تعاونی‎های مختلف در شهرستان ایجرود باید در اولویت همه برنامه‎ها قرار گیرد، تصریح کرد: بی‎تردید اهمیت توسعه تعاون در بخش اقتصاد، امروز بر کسی پوشیده نیست، چرا که ‎با افزایش ظرفیت کاری تعاونی‎ها در شهرستان‎ها می‎توان گام بلندی در راستای توسعه بخش اقتصاد مناطق مختلف استان برداشت و این در حالی است که شهرستان ایجرود یکی از مناطقی است که تا به امروز در راستای توسعه تعاونی‎های خود اقدامات شایانی را انجام داده است.

 

این مسئول در ادامه از فعالیت 840 نفر در تعاونی‎های شهرستان ایجرود خبر داد و اظهار کرد: این در حالی است که در این آمار، تعداد اعضای سهام عدالت لحاظ نشده است که در این صورت شاهد آماری بیش از این بودیم. همچنین علی‌رغم اقدامات خوبی که در راستای تداوم فعالیت تعاونی‎های مستقر در ایجرود صورت گرفته است، شاهد این هستیم که 9 تعاونی نیز در این شهرستان راکد و غیرفعال هستند که باید همه اقدامات لازم برای آغاز فعالیت دوباره این تعاونی‎ها در ایجرود صورت گیرد.

 

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با تأکید بر اینکه توسعه اشتغال یکی دیگر از مزیت‎های تشکیل تعاونی‎ها به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغال‌زایی بخش تعاون بسیار بالا است و متکی به اقتصاد مردمی می‌باشد که در این راستا باید از اقتصاد مردمی برای توسعه اقتصاد کشور و استان بهره‌مند شد.

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید