اخبار

صدور رأی برای 225 پرونده شکایات کارگری

صدور رأی برای 225 پرونده شکایات کارگری
رییس اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان ابهر، گفت: طی چهار ماهه ابتدای سال‌جاری برای 225 پرونده شکایات کارگری رأی صادر و مطالبات آن‎ها پیگیری شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کا و رفاه اجتماعی استان زنجان محمدعلی انباری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: طی چهار ماهه اول امسال 305 پرونده در واحد روابط کار این اداره وارد و به ثبت رسیده است که از این تعداد مکاتبه 101 پرونده درخصوص درخواست بازگشت به کار و مابقی مطالبات در زمینه پرداخت معوقه، عیدی، اضافه کاری، بن و حق بیمه بوده است.

 

وی افزود: از مجموع 305 پرونده مطروحه در خصوص 225 پرونده که شامل 774 پرونده‎ها می‎باشد رای قانونی صادر و مطالبات کارگران پیگیری و کارفرمایان مکلف به پرداخت آن شده‎اند.

 

انباری تصریح کرد: در صورت عدم تمکین کارفرمایان از آرای صادره که قطعیت یافته‎اند، جهت اجرا به دایره اجرایی احکام دادگستری ارجاع گردیده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: مابقی پرونده‎ها نیز به دلیل عدم حضور طرفین دعوی در جلسات رسیدگی و یا سازش طرفین در خارج از مراجع و یا اعلام انصراف خواهان از شکایت مطروحه پرونده از دور رسیدگی خارج شده است.

 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان ابهر در خصوص آشنایی کارگران با حقوق خود، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بیشتر شرکت‏های منطقه دارای تشکل‎های کارگری‌اند و اعضای این تشکل‎ها در راستای حمایت از حقوق کارگران فعال هستند می‎توان گفت در حال حاضر بسیاری از کارگران با حقوق خود آشنایی دارند.

 

انباری با اشاره به اینکه با کارفرمایان متخلف برخورد می‎شود، تاکید کرد: به استناد ماده 171 قانون کار با متخلفان در تکالیف مقرر با توجه به شرایط و امکانات خاصی و مراتب جرم مجازات مربوطه تعیین و فرد متخلف محکوم می‌شود.

 

این مسئول، خاطرنشان کرد: وظیفه رسیدگی به جرایم مذکور در صلاحیت دادگاه‎های کیفری دادگستری می‎باشد که با معرفی کارفرمایان خاطی توسط این اداره به مراجع ذی‎صلاح صورت می‎گیرد.

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید