اخبار

تجارت ، خط مقدم جبهه اقتصادی است

تجارت ، خط مقدم جبهه اقتصادی است
رییس هیت‌مدیره اتاق تعاون استان زنجان، از تجارت به عنوان خط مقدم جبهه اقتصادی یاد کرد و گفت: اتاق تعاون زنجان در این زمینه گام‌های بلندی برداشته است که در آینده نمود پیدا خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا ، رییس هیات مدیره اتاق تعاون در جمع خبرنگاران گفت : در روزهای پایانی دولت دهم، سند توسعه تعاون به همراه آیین‌نامه اجرایی واگذاری تصدی‌گری دولت به بخش تعاون به تصویب رسید که این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رضا سواری با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در ارتقای جایگاه بخش تعاون در جامعه دارند، تصریح کرد: بخش تعاون بر اساس بند ب اصل 44 باید متولی تعاونی داشته باشد که در این راستا بخش خصوصی در تکمیل فرآیند کارهای مربوط به این بخش به میدان آمده تا کاستی‌های این بخش را جبران کند.

وی با تأکید بر اینکه برای توسعه اقتصادی استان، اهتمام به بخش تعاون یکی از ضروریات به‌شمار می‌رود، اظهار داشت: اقتصاد ستان نیاز به توسعه دارد که راهکار آن نیز کاملاً مشخص است، یعنی نقشه راه در این زمینه، سند توسعه تعاون و آیین‌نامه اجرایی واگذاری تصدی‌گری دولت به بخش تعاون می‌باشد. سواری در ادامه با اشاره به اقدامات اتاق تعاون استان در حوزه تجارت خارجی، یادآور شد: در این زمینه چند کشور خارجی را مورد ارزیابی کارشناسانه قرار دادیم، با این تفکر که قصد داریم برای تولیداتی که در استان زنجان وجود دارد، بازار تقاضا پیدا کنیم که در این میان می‌توان به کشورهایی از قبیل ترکمنستان و اوگاندا اشاره کرد که همه این اقدامات برای این بود که ثابت کنیم بخش تعاون قادر است در خارج از مرزهای ایران اسلامی نیز فعال باشد.

در ادامه این نشست، دبیر اتاق تعاون زنجان نیز با تأکید بر اینکه تعامل خوب رسانه‌ها با بخش تعاون می‌تواند به توسعه این بخش و در نهایت به پویایی اقتصاد استان کمک کند، افزود: بخش تعاون فراتر از یک بخش اقتصادی است که در اصطلاح باید از آن به عنوان یک بخش اقتصادی ـ اجتماعی یاد کرد، چرا که به طور مستقیم با مقوله فقرزدایی که از مأموریت‌های مهم این بخش به‌شمار می‌رود، سر و کار داشته و سعی دارد با گسترش تعاونی‌ها نسبت به این مهم گام‌های مثبتی بردارد.

محسن جاویدان با اشاره به اینکه اگر بتوانیم سند توسعه تعاون را عملیاتی کنیم، یک گام به تحقق شعار سال مبنی بر حماسه اقتصادی نزدیک‌تر خواهیم شد، تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید آمار به روز تعاونی‌ها را داشته باشند، از طرفی باید واحد بخش تعاون در هر دستگاهی ایجاد شود که خوشبختانه این مهم در سند توسعه بخش تعاون دیده شده است، لذا اولویت ما این است که به دنبال راهکاری برای اجرای این سند باشیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید