اخبار

افزایش 350 درصدی فعالیت‌‌های تعاونی‌ در دولت‌های نهم و دهم

افزایش 350 درصدی فعالیت‌‌های تعاونی‌ در دولت‌های نهم و دهم
استاندار زنجان گفت: فعالیت‌های تعاونی در دولت‌های نهم و دهم نسبت به گذشته 350 درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد  با اشاره به اینکه در سند چشم‌انداز 20 ساله کشور روند رو به رشدی در این زمینه ترسیم شده است، اظهار داشت: طبق چشم‌انداز باید 25 درصد اقتصاد کشور به بخش تعاونی اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه در یک نگاه بخش تعاون به لحاظ عملکر و فعالیت اهمیت بسزایی دارد، افزود: در این ارتباط فعالیت‌های تعاونی در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی تاثیر‌گذار هستند.
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه بخش تعاون به لحاظ فعالیت‌های مختلف در کشور تاثیر‌گذار است، اذعان داشت: اشتغال، سرمایه‌گذاری و مشارکت مردم از رهاوردهای بخش تعاونی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه حضور و مشارکت تعاونی در سطح کشور و همچنین استان تاثیر فراوانی دارد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته تعاونی‌های مسکن در کشور و استان رشد خوبی داشته‌اند.
رئوفی‌نژاد با بیان اینکه در دهه فجر طرح‌های مختلفت تعاونی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: علاوه بر این اشتغالزایی مناسبی نیز در این بخش به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه با روند روبه رشد تعاونی‌ها در کشور تحقق سند چشم انداز 20 ساله امکانپذیر است، خاطرنشان کرد: در این زمینه و قبل از فرار رسیدن موعد مقرر به اهداف تعیین شده دست خواهیم یافت.
استاندار زنجان با بیان اینکه وظایف و حدود اختیارات تعاونی‌ها در استان مشخص است، گفت: در جلسات گذشته نیز نسبت به استفاده از حمایت‌های قانونی برای تعاونی‌ها تاکید شده است.
وی افزود: در حال حاضر 95 درصد واحدهای تعاونی مسکن مهر در قالب شرکت‌های تعاونی در نقاط مختلف استان در حال احداث هستند.
عضو شورایعالی اداری کشور در ادامه به فعالیت تعاونی‌های جدیدالتاسیس اشاره کرد و گفت: تعاونی‌های قبل و تازه تاسیس رشد خوبی در استان داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه استان زنجان باید از فرصت‌های موجود استفاده کند، افزود: هم اکنون فرصت خوبی در استان در بخش‌های مختلف برای توسعه به وجود آمده است
۲۰ بهمن ۱۳۸۸ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید