اخبار

603 تعاونی در شهرستان زنجان فعال است

603 تعاونی در شهرستان زنجان فعال است
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 603 تعاونی در شهرستان زنجان فعال است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار داشت: شهرستان زنجان از فعالیت‌ترین شهرستان‌های بخش تعاون استان است.

وی به وضعیت تعاونی‌های شهرستان زنجان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بالغ بر 225 تعاونی در سطح شهرستان زنجان در دست اجرا هستند.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین به تعاونی‌های غیر فعال شهرستان زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: حدود 462 تعاونی در حال حاضر در سطح شهرستان غیر فعال و راکد هستند.

این مسئول تعداد اعضای این تعاونی‌ها را یادآور شد و تاکید کرد: در مجموع تعداد اعضای این تعاونی‌ها 131 هزار نفر هستند.

باقری فعالیت‌های تعاونی‌های شهرستان زنجان را مناسب عنوان کرد و گفت: بخش تعاون شهرستان زنجان فعالیت مناسبی در بخش‌های مختلف دارد.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش تعاون شهرستان زنجان اشاره کرد و بیان داشت: برآورد شده است برای 14 هزار و 361 نفر در این تعاونی‌ها فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی بخش تعاون را دارای ظرفیت‌های مناسب دانست و تاکید کرد: با توسعه بخش تعاون فرصت‌های شغلی مناسبی در این بخش ایجاد می‌شود.

باقری به میزان سرمایه اولیه برای بخش تعاون شهرستان زنجان اشاره کرد و گفت: سرمایه اولیه در این بخش یک میلیون و 21 هزار و 464 ریال برآورد شده است.  

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اغلب تعاونی‌های استان فعال هستند، افزود: بیش از 50 درصد از تعاونی‌های سطح استان فعال هستند.

وی توسعه بخش تعاون را ضروری عنوان کرد و اذعان داشت: توسعه بخش تعاون می‌تواند در توسعه اقتصادی استان موثر باشد.

باقری ظرفیت‌های اقتصادی بخش تعاون را بالا عنوان کرد و متذکر شد: توجه به توسعه بخش تعاون موجب تقویت بخش اقتصادی در استان خواهد شد.

۴ آبان ۱۳۹۲ ۱۳:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید