اخبار

دراستان زنجان2 هزار و 900 تعاونی در گرایش های مختف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند،

دراستان  زنجان2 هزار و 900 تعاونی در گرایش های مختف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند،
مدیر کل تعاون استان با بیان اینکه در حال حاضر در سطح استان 2 هزار و 900 تعاونی در گرایش های مختف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجموع اعضای تعاونی استان بدون احتساب اعضای تعاونی سهام عدالت 260 هزار نفر است

 

مدیر کل تعاون استان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)   با بیان اینکه در حال حاضر در سطح استان 2 هزار و 900 تعاونی در گرایش های مختف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجموع اعضای تعاونی استان بدون احتساب اعضای تعاونی سهام عدالت 260 هزار نفر است

موسی متوسلین یادآورشد: از ابتدای سال جاری 200 تعاونی در حوزه های مختلف اقتصادی ثبت شده است و از این تعداد 39 تعاونی به مرحله فعالیت رسیده اند. همچنین علاوه براین تعداد، 55 تعاونی نیز در هفته تعاون و دهه فجر سال جاری به بهره برداری رسیده اند که ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال و کمک به توسعه اقتصادی و بالا بردن درآمد سرانه استان به شمار می روند.

 وی اظهار کرد: متاسفانه با توجه به محدودیت موجود در زمینه اعتبارات پرداختی از محل تسهیلاتی بنگاه ها و تعاونی ها و از طریق محل اعتبارات منابع داخلی بانک ها، علی رغم اقدامات صورت گرفته نمی توان همه نیازهای تعاونی را پوشش داد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تشکیل بانک توسعه تعاون، مشکلات پیش روی این بخش برطرف شود، تصریح کرد: براساس مصوبه بانک توسعه تعاون، پیش بینی شده است که 70 درصد تسهیلات این بانک برای بخش تعاون در نظر گرفته شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سطح استان در زمینه مسکن مهر مشکلی وجود ندارد، افزود: مقرر شده است که از این پس ساخت و سازهای مسکن مهر در قالب گروهی صورت . در حال حاضر در شهرستان زنجان 2 هزار و 300 واحد مسکونی آماده واگذاری بوده و 800 واحد نیز در مرحله آغاز عملیات اجرایی قرار دارد.

متوسلین به 4 هزار واحد مسکونی مهر در قالب تعاونی شهرستانی که در حال اجرا است اشاره کرد و گفت: امید است از اواخر ماه جاری بحث واگذاری مسکن مهر تحقق پیدا کند.

وی به عمده تسهیلات ارائه شده به تعاونی ها از محل اعتبارات بنگاه های زودبازده اشاره کرد و افزود: تا به امروز 2 میلیارد تومان از اعتبارات امسال به سیستم بانکی جهت بررسی و پرداخت ارسال شده است که با در نظر گرفتن شرایط خاص اعضای تعاونی نظیر وضعیت تحصیلات، ایثارگری و واقع بودن در مناطق محروم، تسهیلات به تعاونی ها پرداخت خواهد شد. ۱۱ اسفند ۱۳۸۸ ۰۷:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید