اخبار

سوانح و حوادث عامل تهدید کننده سلامت مردان

سوانح و حوادث عامل تهدید کننده سلامت مردان
سوانح و حوادث از مهم ترین عوامل تهدید کننده سلامت مردان به شمار می آید و بسیاری از این اتفاقات ناخوشایند موجب مرگ و میر، مصدومیت ، ناتوانی و از کار افتادگی موقت یا دائم این قشر می شود.

سرپرست اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش صنعت و ساختمان روی می دهد و شاغلان این دوحوزه با توجه به نوع فعالیت به قشر مردان اختصاص دارد .
هومن امیدوار افزود: فعالیت کارگران و شاغلان در هنگام فعالیت با ماشین آلات و دیگر ابزار خطرناک حوادث و سوانح ناگواری را رقم می زند.
وی اظهار کرد: غرور و بی دقتی از عوامل مهم و تاثیر گذار در بروز و حوادث گوناگون کاری است که در بسیاری از مواقع به صدمات جبران ناپذیری مانند قطعی عضو منجر می شود.
سرپرست اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: رعایت و بهره گیری از وسایل حفاظت انفرادی نقش مهمی در کاهش وقوع حوادث ناشی از کار دارد.
وی یادآورشد: بیشترین شاغلان حوزه ساختمان را مردان تشکیل می دهد و این گروه از افراد نیز به دلیل فعالیت در ارتفاع بالا بیش از گذشته در معرض سقوط و یا مرگ و میر قرار دارند.
امیدوار افزود: مناسفانه افراد مبتدی و با تجربه دو گروه عمده از فعالان حوزه ساخت و ساز را شامل می شوند که خطرات جدی انها را تهدی می کند.
وی اظهار کرد: افراد مبتدی به دلیل عدم آشنایی با وسایل حفاظت انفرادی و با تجربه ها نیز تجربه کاری را عاملی مهم در منع استفاده از وسایل ایمنی در هنگام کار می پندارند.
سرپرست اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: متاسفانه نبود فرهنگ سازی های لازم در جامعه موجب شده کارگران و شاغلان حوزه ساختمان کمتر از تجهیزات و وسایل حفاظت کننده فردی استفاده کنند و متاسفانه بی توجهی به این موضوع مهم حوادث ناخوشایندی را ثبت می کند.

امیدوار افزود: طی سالهای گذشته نظارت های جدی وجود نداشت و سهل انگاری و عدم رعایت ایمنی کار از سوی کارگران و شاغلان آمار بالایی از حوادث کاری را به خود اختصاص داده بود.
سرپرست اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته تعداد حوادث ناشی از کار این استان در مقایسه با سالهای گذشته کاهش یافته و تداوم این مهم در گرو آگاهی ، اطلاع رسانی و آموزش های لازم است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید