اخبار

دولت از پایداری و توسعه بنگاه های اقتصادی بزرگ حمایت میکند

دولت از پایداری و توسعه بنگاه های اقتصادی بزرگ حمایت میکند
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: حمایت از پایداری و توسعه بنگاههای اقتصادی بزرگ در دستور کار دولت قرار گرفته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان طیب جعفری در اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ضمن اشاره به آخرین وضعیت استان به لحاظ شاخص های حوزه اشتغال آهنگ تغییرات نرخ بیکاری استان طی سالهای گذشته را مشابه میانگین کشوری عنوان نمود.

وی همچنین اظهار داشت با عنایت به بررسی های انجام شده ، طی سالهای گذشته سهم بخش صنعت و خدمات استان همواره از میانگین کشوری پایین تر بوده است که بایستی مورد توجه قرار گیرد. وی افزود افزایش سهم بخش صنعت طی سالهای اخیر نشان از تغییر رویکرد برنامه ریزان بوده است بطوریکه سهم این بخش در سال 91 از میانگین کشوری بالاتر رفته است.

مسئول دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به رتبه بندی‌های انجام شده طی سالهای اخیر عنوان کرده ایران به لحاظ شاخص های کسب و کار در بین 189 کشور جهان در جایگاه 152 قرار دارد که استان بایستی نسبت به بهبود وضعیت خویش اقدام نماید.

جعفری ضمن اشاره به سهم اشتغال بنگاههای خرد و بزرگ مقیاس ، از برنامه ریزی دولت برای حمایت از برندسازی و ایجاد خوشه های کسب و کار خبر داد و گفت بنگاههای اقتصادی که نیم درصد از بنگاههای کشور را شامل می شوند ، بیش از 60% ارزش افزوده کشور را ایجاد می کنند . همچنین 80%  شاغلین کشور در بنگاههای خرد کار می کنند  در حالیکه این بنگاهها بدلیل ایجاد ارزش افزوده کمتر قدرت رقابت کمتری دارند. وی ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه و حمایت از فعالیت های کارآفرینی و کسب و کارهای دانش بنیان را از اقدامات موثر جهت ارتقاء شاخص های اشتغال و  پایداری مشاغل عنوان کرد

۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید