اخبار

بازدید از واحدهای تولیدی و تعاونی در دستور کار مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان

بازدید از واحدهای تولیدی و تعاونی در دستور کار مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان
حمد غریوی در نشست صمیمی با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی ضمن تبریک هفته کارگر برنامه های هفته کارگر را تشریح کرد و گفت : هد از این نشست طرح مسائل و مشکلات در حوزه صنعت و تولید استان است و استفاده از رهنمودهای عزیزان به عنوان پیشگامان تولید و صنعت  یاریگر ما در اداره جهادی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خواهد بود .

وی گفت : ارتباط نزدیک با جامعه کارگری و کارفرمایی باعث ایجاد همسویی و ایجاد آرامش در صنعت استان خواهد بود . همچنین لازمه سرمایه گذاری در یک استان وجود امنیت است و ما هم به نوعی در این اداره  در ایجاد این امنیت نقش اساسی خواهیم داشت .غریوی در ادامه گفت : یکی از حوزه های کاری این اداره هیأتهای تشخیص و حل اختلاف است . نحوه برخورد ما با کارگران و کارفرمایان در خصوص دعاوی و اختلافاتی که مطرح می شود می تواند این آرامش را تثبیت و نحوه عمل ما در هیأتهای تشخیص و حل اختلاف می تواند ضامن امنیت و آرامش واحدهای کارگری ، تولیدی و صنعتی استان باشد .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد : یکسری مشکلات در حوزه تشکل های کارگری و کارفرمایی وجود دارد که متأسفانه نبود کانون سراسری انجمنهای صنفی کارفرمایی و کمیته پیش گیری از تنش های کارگری در استان یک نقص است که بزرگان تولید صنعت استان باید به ما کمک کنند تا در اولین فرصت این کانون را تشکیل دهیم . مطابق قانون ، کانون کارفرمایی استان به عنوان کانون قانونی استان محسوب می شود و انتخاب و معرفی نمایندگان کارفرمایان برای هیأتهای تشخیص هم توسط این کانون انجام می گیرد .در ادامه مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی هر یک به بیان مسائل و مشکلات حوزه صنعت ، اشتغال ، سرمایه و ... پرداختند و برای حل این مشکلات راه حل هایی نیز پیشنهاد و از مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی درخواست نمودند که تعامل این اداره با شرکتهای تولیدی استان بیش از پیش باشد.

در پایان مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان این نوید را به مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی داد که در اسرع وقت  بازدید از واحدهای تولیدی ، صنعتی و تعاونی را  در برنامه های کاری خود قرار خواهد داد و از نزدیک با مسائل و مشکلات کارگران و کارفرمایان آشنا شده  و در رفع مشکلات آنان کوشش خواهد نمود .

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید