اخبار

3000 تعاونی در استان زنجان فعال هستند

3000 تعاونی در استان زنجان فعال هستند
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به اینکه 3 هزار و 856 تعاونی در استان زنجان فعالیت دارند، گفت: تنها 57 درصد از این تعاونی ها فعال هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از  خبرنگارگزاری مهر احمد غریوی  افزود: 33 درصد از این تعاونی ها در حوزه کشاورزی، 20 درصد در حوزه خدمات و 28 درصد هم در حوزه سایر اعم از حمل و نقل، مسکن فعال هستند.

وی اظهار داشت:  درصد فعال بودن تعاونی هم بسیار مطلوب است.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اطلاعات این تعاونی ها در سامانه تعاونی ها ثبت شده  و آمار به روز است و در این میان تنها 14 درصد از تعاونی ها در دست اقدام هستند و 29 تعاونی غیر فعال در استان وجود دارد.

غریوی با اشاره به اینکه بخش تعاون از ظرفیت های بالقوه ای برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی برخوردار است گفت: توسعه بخش تعاون یکی از راهکارهای عملیاتی برای برون رفت از مشکلات اشتغال کشور  است بنابراین باید به این حوزه بسیار توجه شود.

وی افزود: استان زنجان موقعیت جغرافیایی خوبی دارد و همچنین در حوزه کشاورزی هم جایگاه ویژه و قابل قبولی دارد بنابراین با فعال کردن بخش تعاون در این حوزه اقتصاد استان را توسعه بدهیم.

مدیر کل کار، رفاه و تعاون استان زنجان یاد آور شد:  این استان قابلیت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف را دارد و تحقق این امر هم زمانی است که تعاونی ها در استان فعال شوند.

غریوی گفت: مدیریت بنده در این اداره بدون هیچ گونه سیاسی کاری است و مدیریتم فنی خواهد و تنها هدفی که در این سازمان در اولویت قرار خواهم داد  فعال کردن تعاونی ها و توسعه سرمایه گذاری در این استان خواهد بود.

 

 

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید