اخبار

حضورسفیر اوگاندا در بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان

حضورسفیر اوگاندا  در بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان
دکتر کیسوله سفیر جمهوری اوگاندا در ایران :زمینه همکاری ایران در کشور متبوعش بسیار مثبت است

حضورسفیر اوگاندا  در بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان

 مدیرکل تعاون استان زنجان در جلسه ای که در راستای  اجرایی کردن تفاهم‌نامه‌ همکاریهای اقتصادی اوگاندا و ایران و با حضور سفیر ایران در اوگاندا و نیز سفیر اوگاندا در ایران و نیز فعالین اقتصادی استان در محل بنیاد توسعه کار آفرینی و تعاون استان تشکیل گردید  مهمترین دلیل حضور این دو سفیر در زنجان تدوین برنامه لازم برای تحقق مفاد تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: اطلاع‌رسانی فراگیر و چاپ ویژه‌نامه، اختصاص دفتر همکاریهای اقتصادی در محل اتاق تعاون و فراهم کردن تمهیدات لازم برای ایجاد شرکتی مشترک از مهمترین اقدامات اساسی ما برای اجرایی کردن تفاهم‌نامه همکاری بوده است.
سید موسی متوسلین از اعزام هیئت کارشناسی استان زنجان به کشور اوگاندا در نیمه دوم فروردین‌ماه سال 89 خبر داد و تأکید کرد: استان زنجان ظرفیتهای زیادی برای ایجاد صنایع تبدیلی در کشور اوگاندا دارد و بعد از بازگشت هیئت کارشناسی استان از کشور اوگاندا همایش تجاری مشترکی را با همکاری دو کشور در زنجان برگزار خواهیم کرد تا راهکارهای لازم برای سرمایه‌گذاری طرفین بررسی و کارشناسی شود.
وی از بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون و اتاق تعاون استان زنجان به عنوان دو بازوی اجرایی قوی بخش تعاون استان یاد کرد و افزود: بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان در راستای اجرایی کردن سیاستهای اصل 44 قانون اساسی به وجود آمده است.

متوسلین در ادامه با اشاره به اینکه بنیاد کارآفرینی و اتاق تعاون استان می‌توانند با ایجاد طرح‌های مختلف سهم عمده‌ای در سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشد تصریح کرد: امکان تبادل همکاری در بخش آبزیان وصیادی نیز با حضور استان‌های شمالی و جنوبی  کشور از اقدامات انجام گرفته در راستای توسعه فعالیتهای تجاری بین دو کشور است.
وی همچنین اقدامات دیگر از جمله احداث مرکز آزاد تجاری بین دو کشور ایران و اوگاندا را در مسیر تحکیم تعاملات بسیار تاثیرگذار عنوان کرد و خاطر‌نشان کرد: در این ارتباط زمین مورد نیاز خریداری شده و مراحل اجرائی آن  به تایید ارگان‌های مربوطه رسیده است

دکتر کیسوله سفیر جمهوری اوگاندا در ایران نیز زمینه همکاری ایران در کشور متبوعش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امروز توپ همکاری دو کشور در زمین شماست و بایستی تلاش کردراه صحیح را در پیش گرفت.
وی خاطرنشان کرد تلاش می‌کند استان زنجان را به عنوان یک الگوی نمونه ایرانی در اوگاندا مطرح کند.
سفیر ایران در اوگاندا هم سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی، عمرانی ، کشاورزی و صنعتی در اوگاندا را مطلوب دانست و پیشنهاد داد هیئت کارشناسی استان زنجان بر روی این چهار محور طرح و ایده ارائه دهد.
دکتر دبیران کشور اوگاندا را بازار خوبی برای کالاهای ایرانی معرفی کرد و گفت: زمینه همکاری در اوگاندا مستلزم تحول در بخشهای فرآوری، تولید و صنایع تبدیلی است.

۲۶ اسفند ۱۳۸۸ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید