اخبار

مشارکت بخش تعاون ایران در اوگاندا ضروری است

مشارکت بخش تعاون ایران در اوگاندا ضروری است
سفیر ایران در اوگاندا گفت: مشارکت بخش تعاون بیش از گذشته در کشور اوگاندا ضروری است
علی اکبر دبیران  جمع تعاونگران استان با اشاره به اینکه استان زنجان به لحاظ توانمندی‌های خود در بخش تعاون می‌تواند مشارکت خوبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشد، اظهار داشت: این استان با وجود مزیت‌های برتر تعاونی از ظرفیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور اوگاندا و کشورهای دوست دارد.
وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی به اهمیت تعاون بسیار توجه شده است افزود: در این ارتباط شهید بهشتی بخش تعاون را وسیله‌ای برای زدودن استعمار می‌داند.
سفیر ایران در کشور اوگاندا با اشاره به اینکه استان زنجان توانسته در ایجاد تشکل‌های تعاونی مسیر رو به رشدی را طی کند، اذعان داشت: در این زمینه این استان توانسته با همکاری استان‌های دیگر تعاونی‌های مشترکی را ایجاد کنند.
وی در ادامه اقدامات مختلف حوزه تعاون را در مسیر رشد و شکوفایی کشور اوگاندا تاثیر‌گذار اعلام کرد و خاطر‌نشان کرد: ایجاد شعبه‌ای از صندوق تعاون ایران در این کشور می‌تواند در توسعه مبادلات طرفین مفید باشد.
دبیران همچنین امضای موافقتنامه تعرفه‌های ترجیحی ایران و اوگاندا را از دیگر فعالیت‌های توسعه‌ای برشمرد و تصریح کرد: اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین دو کشور نیز از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده در این بخش است.
وی با بیان اینکه کشور اوگاندا آماده همکاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف است، گفت: این کشور به لحاظ وجود ذخایر غنی مکان مناسبی برای انجام پروژه‌های مشترک در بخش‌های معدنی است.
سفیر ایران در کشور اوگاندا با تاکید بر اینکه این کشور از ذخایر سرشار نفتی برخوردار است، گفت: کشور اوگاندا دارای ذخایر بسیاری خوبی برای حضور بخش‌های مختلف کشورمان است.
وی به زمینه پیشرفت توسعه بین ایران و کشور اوگاندا اشاره کرد و افزود: تاسیس منطقه آزاد تجاری در دو کشور و احداث کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی از دیگر اقدمات در راستای افزایش روابط اقتصادی است.
دبیران با بیان اینکه در حال حاضر این کشور در مسیر رشد و شکوفایی قرار گرفته است، اذعان داشت: کشور اوگاندا از مزیت‌های نسبی اقتصادی و سیاسی در میان کشور‌های آفریقایی برخوردار است
۲۶ اسفند ۱۳۸۸ ۰۷:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید