اخبار

10 درصد تعاونی های مسکن مشکل دارند

10 درصد تعاونی های مسکن مشکل دارند
- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به وسعت دامنه فعالیت بخش تعاون، فقط 10 درصد تعاونی های مسکن کشور دچار مشکل هستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در جمع فعالان بخش تعاون با اشاره به اهمیت این بخش درتوسعه جامعه گفت: بخش تعاون به رغم داشتن ظرفیت های بالقوه و بالفعل برای پویایی کشور، همواره مظلوم واقع شده است.


وی برلزوم رفع مشکلات تعاونی های مسکن تاکید و اظهار کرد: رفع این مشکلات نیازمند برنامه ریزی های اصولی و اساسی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ظرفیت های بخش تعاون همواره باید مورد توجه قرار گیرد تا این بخش بتواند به جایگاه واقعی خود از نظر کمی و کیفی در زمینه های مختلف اعم از اقتصادی و اجتماعی دست پیدا کند.

غریوی ادامه داد: امروزه تعاون اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود که می تواند دربهره وری بهینه از شرایط زندگی، کارو تولید و ارتقا سطح درآمد و وضعیت اجتماعی جامعه موثر باشد.

وی تصریح کرد: تجربه کشورهای توسعه یافته نشان می دهد تعاونی ها بهترین سازمان هایی هستند که موفق شده اند اسباب تجمع نیروهای پراکنده و متفرق و در عین حال با استعداد و با انگیزه را فراهم سازد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تشکیل شرکت های تعاونی اقدامی برای رفع مشکل اشتغال و سامان بخشی به سرمایه های کوچک و سرگردان است.

غریوی یادآورشد: اشتغالزایی، تقویت بخش تعاون، افزیش سهم بخش تعاون در اقتصاد برای اجرایی کردن سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، ارتقای فرهنگ مشارکت در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و ایجاد نگرش های مثبت به بخش تعاون از عمده تاثیرات بخش تعاون بر اقتصاد است.

به گزارش ایرنا، هم اکنون سه هزارو 856 تعاونی در زمینه های مختلف اعم از کشاورزی، خدمات و صنعت در استان زنجان به ثبت رسیده اند
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید