اخبار

بررسی سند توسعه بخش تعاون از سوی کارگروه اقتصادی زنجان

بررسی سند توسعه بخش تعاون از سوی کارگروه اقتصادی زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بررسی سند توسعه بخش تعاون از دستور کارگروه اقتصاد خارج شده است که با رایزنی‌های انجام شده این سند در این کارگروه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
Normal 0 false false false false EN-US X-NONE FA

          

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی با حضور در خبرگزاری فارس در زنجان اظهار کرد: کارمندان تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عشق و روحیه خاص کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر کسی روحیه جهادی برای فعالیت در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نداشته باشد، نمی‌تواند کار کند، تصریح کرد: علاوه بر ماموریت‌های جاری این سازمان ماموریت‌های دیگری نیز برای کارمندان در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه سعی شده است دیدگاه‌ها شفاف به همکاران بیان شود، خاطرنشان کرد: بازدیدهایی از ادارات شهرستان‌ها صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت‌های استان زنجان در زمینه تعاون ضروری است از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده شود، خاطرنشان کرد: بازدید از شرکت‌های تعاونی مشکل‌دار از برنامه‌های این اداره کل است.

غریوی با بیان اینکه ضروری است مشکلات شرکت‌های تعاونی احصا شود، تصریح کرد: در این بازدیدها مشکلات شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای پیشنهادی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از تعاونی‌های شهر زنجان و شهرستان‌های تابعه بازدیدهای لازم صورت گرفته است، ادامه داد: این بازدیدها به منظور حل مشکلات این واحدها صورت می‌گیرد.

این مسئول بر ضرورت رفع مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی که به صورت تعاونی فعال هستند، تاکید کرد و گفت:‌ تجمیع تسهیلات کوچک و ارائه آنها به تعاونی‌های بزرگ موجب حل بسیاری از مشکلات این واحدها می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه با ارائه تسهیلات لازم به واحدهای مشکل‌دار، زمینه اشتغال تعداد بیشتری فراهم می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

غریوی از برگزاری جلسه شورای هماهنگی ادارات کل استان زنجان که تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند، خبر داد و افزود: در طول یک ماه گذشته دو بار این جلسه در استان برگزار شده است.

وی با اشاره به تصویب سند توسعه بخش تعاون در سال 92 از سوی هئیت وزیران خاطرنشان کرد: در این سند دستگاه‌های اجرایی دارای تکالیفی برای ارتقای بخش تعاون هستند.

این مسئول با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه سهم تعاون در بخش اقتصاد ملی 25 درصد در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در کار گروه اقتصادی، سند بخش تعاون مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که متاسفانه به دلیل عدم پیگیری لازم اداره کل بررسی این سند از دستور کار این کار گروه خارج شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه با معاونت برنامه‌ریزی استان برای بررسی این سند در این کار گروه رایزنی‌هایی صورت گرفته است، بیان داشت: برای فعال‌سازی بخش تعاون بررسی این سند ضروری است.

غریوی از تشکیل تیم خاصی برای برش استانی و شهرستانی این سند برای ادارات تابعه خبر داد و گفت:‌ برای رسیدن به اهداف برنامه پنجم کمتر از یکسال باقی مانده است.

وی سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی را در حال حاضر هفت درصد اعلام کرد و ادامه داد: باید تعیین سهمیه برای دستگاه‌های اجرایی سهم این بخش ارتقا یابد.

این مسئول با اشاره به دستور العمل ابلاغی وزارت تعاون در خصوص فعال سازی تعاونی‌های غیرفعال تصریح کرد: بر اساس این دستور العمل منحل کردن تعاونی‌هایی که امکان فعالیت ندارند، در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تعاونی غیر فعال همواره مفسدهایی را به دنبال دارند، خاطرنشان کرد: با نام و مهر اینگونه تعاونی‌ها سوءاستفاده‌هایی صورت می‌گیرد.

غریوی با بیان اینکه اینگونه تعاونی‌های در سطح استان شناسایی شده است، افزود: منحل کردن این تعاونی‌ها در دستور کار است.

 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید