اخبار

رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در حداقل زمان در زنجان

رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در حداقل زمان در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هدفگذاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی به اختلافات در حداقل زمان بین جامعه کارگری و کارفرمایی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل از خبرگزاری فارس : احمد غریوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: 57 درصد تعاونی‌های استان زنجان فعال، 14 درصد در دست تشکیل و 19 درصد غیر فعال است.

وی با بیان اینکه 10 درصد تعاونی‌های غیر فعال استان زنجان مخصوص تعاونی‌های مسکن است، افزود: کمیته‌ای پیش‌بینی شده است که با همکاری اتاق تعاون تعاونی‌های غیر فعال مجدداً فعال شوند.

این مقام مسئول در خصوص روند طولانی تشکیل تعاونی‌های نیز اظهار کرد: قبلا تشکیل تعاونی‌ها توسط این اداره کل انجام می‌شد اما در حال حاضر این امر به اتاق تعاون واگذار شده است.

غریوی با بیان اینکه اعضای اتاق تعاون به مسائل تعاون آگاه هستند، افزود: برخی ضوابط قانونی موجب طولانی شدن روند شکل‌گیری تعاونی‌ها می‌شود.

*مقررات قانونی موجب طولانی شدن روند تشکیل تعاونی می‌شود

وی با اشاره به اینکه مقررات مربوط به ثبت یا درج در یک روزنامه رسمی از جمله مراحل طولانی است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تشکیل تعاونی‌های اقدامات لازم صورت گیرد.

این مسئول از برگزاری نشست‌های مشترک با سایر ارگان‌ها در خصوص تسهیل‌سازی روند تشکیل تعاونی‌ها خبر داد و یادآور شد: این مسئله می‌تواند راهگشای مشکلات تشکیل تعاونی‌ها باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در خصوص فعالیت هئیت‌های تشخیص و حل اختلاف نیز اظهار کرد: وظیفه رسیدگی و حل و فصل اختلافات و دعاوی کارگری و کارفرمایی ضرورت توجه به این هئیت‌ را دو چندان می‌کند.

*تقویت هئیت‌های تشخیص و حل اختلاف

غریوی با اشاره به تقویت این هئیت‌ها خاطرنشان کرد: تعداد هئیت‌های تشخیص در استان از 3 به 6 رسیده است.

وی با بیان اینکه ضروری است زمان رسیدگی به پرونده‌ها به حداقل برسد، یادآور شد: در استان رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی 10 روزه است.

این مسئول با اشاره به اینکه هدفگذاری اداره کل رسیدگی به اختلافات در حداقل زمان است، بیان داشت: در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای اعضای هئیت‌های تشخیص و حل اختلاف خبر داد و افزود: برای منطبق شدن آرای این هئیت‌ها با قوانین و مقرارت، کارگاه‌هایی با حضور کارمندان تامین اجتماعی برگزار می‌شود.

غریوی با بیان اینکه در خصوص دعاوی بیمه‌ای و احراز سابقه کار ضروری است با ظرافت لازم برخوردار شود، ادامه داد: برگزاری این نوع کارگاه‌ها موجب می‌شود تا چنین امتیازی به ناحق به کسی داده نشود.

وی ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در آرا را از اهداف تشکیل این کارگاه‌ها عنوان کرد و گفت: تلاش می‌شود افراد واجد شرایط از این امتیاز بهره‌مند شوند.

 

۷ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید