اخبار

بازدید مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از خبرگزاری ایسنا

بازدید مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از خبرگزاری ایسنا
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش کلیدی در طرح مشکلات جامعه و رفع آن دارند، گفت: به همین خاطر تعامل با رسانه‌ها و اصحاب قلم در اولویت برنامه‌های این اداره‌کل قرار دارد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  "احمد غریوی" در جریان بازدید از خبرگزاری ایسنای منطقه زنجان با تأکید بر اینکه اعتقاد راسخ به تعامل دستگاه‌ها با رسانه‌ها داریم، افزود: اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان بعد از ادغام مآموریت‌های زیاد و حساسی را عهده‌دار شده است، به همین خاطر نیاز است که برنامه‌ها و اقدامات این دستگاه به طور صحیح به اطلاع عموم مردم برسد که رسانه‌ها در این زمینه از ظرفیت بسیار خوبی برخوردارند، اما متأسفانه تا به امروز از این ظرفیت در استان به خوبی استفاده نشده است.

 

وی با بیان اینکه مدیران این دستگاه با آغوش باز آماده استقبال از نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده رسانه‌ها از این اداره‌کل هستند، تصریح کرد: بی‌تردید، امانت و صداقت، جزو رسالت‌های اصلی اهل قلم است، لذا اعتقاد داریم تذکرات اهالی رسانه می‌تواند در بهبود کارها موثر واقع شده و خدمات‌رسانی به مردم را بهتر کند، از این رو با آغوش باز از انتقادهای سازنده رسانه‌ها و اهل قلم استقبال می‌کنیم، این در حالی است که اگر این تعامل وجود نداشته باشد، نخواهیم توانست نسبت به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کنیم.

 

این مسوول با یادآوری اینکه خوشبختانه در طی مدت زمان کوتاه فعالیت خود در استان زنجان شاهد ارتباط و تعامل سازنده رسانه‌ها با این اداره‌کل بوده‌ام، اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا به عنوان یکی از خبرگزاری‌های فعال و پویای استان، تعامل سازنده‌ای را با این اداره‌کل در انعکاس به موقع و به روز اخبار این اداره‌کل که به نحوی بازگو کننده دغدغه‌های اصلی مردم بوده است، داشته که امیدواریم این تعامل تداوم داشته باشد، چرا که نیاز مبرم به استفاده از ظرفیت خبرگزاری‌ها برای آگاهی‌بخشی مردم نسبت به فعالیت‌های حساس این اداره‌کل داریم که بدون برخورداری از این ظرفیت، نمی‌توان به این مهم دست یافت.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه متأسفانه آمار بیکاران در استان زنجان عدد بالایی است، خاطرنشان کرد: این اداره‌کل، تنها متولی اشتغال نیست و این امر دغدغه‌ای است که همه دستگاه‌ها باید در این زمینه ورود پیدا کنند.

 

وی ادامه داد: بعد از ادغام وزارت تعاون با کار و امور اجتماعی، شاهد عدم توجه جدی به بخش تعاون بودیم، در حالی که می‌توانیم از رهگذر ایجاد تعاونی‌های جدید، بخش اعظمی از آمار مربوط به بیکاری در جامعه را بهبود بخشیم، از این رو انتظار داریم تعامل این اداره‌کل با جهاددانشگاهی زنجان که ظرفیت بالایی به ویژه در بحث اشتغال دارد، بتوان استفاده کرد.

 

در ادامه این دیدار، رییس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه فعالیت‌های این نهاد انقلابی مبتنی بر مباحث پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و همیاری اشتغال فارغ‌التحصیلان است، گفت: شاکله اصلی فعالیت‌‌های جهاددانشگاهی در کشور، مسایل فرهنگی است و این بدان معنی است که اگر قرار است کاری انجام دهیم، حتماً باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

 

"مهدی عباسی" با تأکید بر اینکه آموزش کارکنان دولت در سال‌های گذشته نتوانسته است منجر به افزایش بهره‌وری شود، تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که در آموزش کارکنان دولت باید به دنبال افزایش بهره‌وری کارکنان باشیم، چرا که نیاز و اولویت امروز کشور، بحث افزایش بهره‌وری است که در این راستا می‌توانیم با ارایه آموزش‌هایی که منجر به افزایش بهره‌وری می‌شود، کمک دوچندانی به بحث کار بهینه کرده باشیم.

 

این مسوول در ادامه اظهار کرد: بی‌شک، برای نجات کشور از تحریم‌های ایجاد شده و تزریق دانش‌های فنی لازم، نیاز است حوزه پژوهش را به جد دنبال کنیم، این در حالی است که جهاددانشگاهی زنجان در حوزه پژوهش، به مباحث فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست‌فناوری ورود پیدا کرده و در این زمینه نیز با رویکرد پژوهش‌های توسعه‌ای، سعی در برطرف کردن نیازهای استان دارد. همچنین دو پژوهشکده مهم جهاددانشگاهی در سطح استان راه‌اندازی خواهد شد.

 

وی در ادامه به فعالیت‌های سازمان همیاری اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی زنجان اشاره کرد و گفت: متأسفانه امروز به شدت با معضل دانش‌آموختگان بیکار در استان مواجه هستیم که این زنگ خطری برای استان محسوب می‌شود و باید تا زمانی که به بحران تبدیل نشده است، در خصوص رفع این معضل، اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید