اخبار

دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان برگزار شد

دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان برگزار شد
دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سال 93 به ریاست استاندار و با حضور دستگاههای اجرایی استان در سالن پیامبر اعظم استانداری تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان استاندار زنجان با اشاره به اینکه طبق آمار و گزارشات 23 درصد متقاضیان کار یا بیکاران استان زنجان در فاصله سنی 20 تا 29 سال قرار دارند، تصریح کرد: جمعیت جویای کار و متقاضی کار در سال‌های آتی وضعیت نگران کننده‌ای خواهد داشت.

جمشید انصاری در ادامه به وضعیت نرخ بیکاری در مناطق شهری در مقایسه با نرخ بیکاری در مناطق روستایی استان اشاره کرد و افزود: متوسط نرخ بیکاری در روستاهای استان زنجان با نرم جهانی برابر است.طبق آمار سال 92 نرخ بیکاری شهری استان زنجان 1.7 درصد از متوسط کشوری بالاتر است.

وی اضافه کرد: بر این اساس اشتغال بخش خدمات استان زنجان 10 درصد از متوسط کشوری پایین‌تر است.

این مسئول بر ضرورت توسعه بخش خدمات و اشتغال آنها در استان زنجان اشاره کرد و گفت باید ظرفیت اشتغال در بخش خدمات افزایش یابد و ظرفیت‌های جدیدی در این حوزه تعریف شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه بخش‌های صنعتی استان با ظرفیت کامل فعالیت نمی‌کنند، تصریح کرد: باید ظرفیت‌های راکد و تعطیل شده بخش صنعت استان زنجان فعال شوند و ظرفیت‌های لازم برای فعال کردن آنها نیز بررسی شود.

انصاری بر ضرورت ایجاد روشی مناسب برای توسعه بخش خدمات استان زنجان اشاره کرد و بیان داشت: باید دیدگاه مسئولان استان زنجان نسبت به ایجاد اشتغال در بخش‌های خدمات تغییر کند.

این مسئول تصریح کرد: ایجاد ظرفیت بالا در واحدهای صنعتی موجود و گسترش بخش واحدهای خدمات استان جزو اولویت‌های استان زنجان در دو سال آینده است.

انصاری بر ضرورت تشکیل کمیته مهارت آموزی به جای کمیته حرفه آموزی اشاره کرد و بیان داشت: باید مهارت استان زنجان به ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف افزایش یابد.

وی همچنین بر ضرورت تشکیل کمیته اشتغال شهرستان‌ها در استان زنجان تاکید کرد و متذکر شد: برنامه‌های این کمیته در حد سیاست‌ گذاری باشد و و تصویب طرح ها بر عهده این کمیته نیست.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه کمیته اشتغال شهرستان در بحث توسعه خدمات پیشنهادهای خود را ارائه دهد، اظهار داشت: کمیته کارشناسی تسهیلات نیز می‌تواند در حوزه داخل اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان فعالیت داشته باشد.

در آغاز این جلسه مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ضمن قرائت دستور جلسه پیشنهادات اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در رابط با ضرورت تشکیل کمیته های تخصصی ذیل کارگروه اشتغال استان را مطرح که در نهایت تشکیل کمیته کارشناسی ، فنی و حرفه ای و مشاغل خانگی مورد تأیید اعضاء کارگروه قرار گرفت . ایشان در ادامه به طرح پرونده های متقاضیان تسهیلات بانکی پرداختند که تسهیلات واصله مورد تأیید اعضاء قرار گرفت .

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید