اخبار

تعاونی‌ها زمینه حمایت عادلانه دولت را فراهم می‎کند

تعاونی‌ها زمینه حمایت عادلانه دولت را فراهم می‎کند
معاون اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان ابهر گفت: حمایت دولت از تعاونی‎ها حمایت از یک فرد نیست، بلکه این حمایت بین گروه‎ها تقسیم می‌شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: داشتن روحیه تعاون اصل اول در تشکیل شرکت تعاونی است که بتوان بر اساس آن اصول و قواعد کار جمعی را اجرایی کرد.

 

وی افزود: افرادی که اقدام به تشکیل و راهاندازی تعاونی میکنند در گام اول با قوانینی که در زمینه اصول کار جمعی وضع شده است، آشنا باشند.

 

مقدم تصریح کرد: در سطح جامعه و به صورت سنتی نیز شاهد کار جمعی و روحیه تعاونی در امور مختلف بین عموم مردم هستیم، ولی در تشکیل تعاونیها در چارچوب قانون باید ضوابط آن به خوبی مورد توجه قرار گیرد و سهم آورده هر یک از اعضا نیز مشخص باشد.

 

این مسئول تاکید کرد: در کنار توجه به این دو مولفه بحث آموزش در موفقیت تعاونیها بسیار موثر است که اداره تعاون در این زمینه و با رسالت ترویج و آموزش ورود پیدا کرده است.

 

مقدم با بیان اینکه حمایت از تعاونیها در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی کشور است، گفت: تعاونیها به صورت کار گروهی خودجوش در بین آحاد مردم میتواند یکی از راه‌کارهای مولد در حوزه اقتصاد باشد.

 

وی با اشاره به اینکه تعاونی میتواند تجمیع سرمایههای فکری و یا مالی باشد، خاطرنشان کرد: توجه دولت به تعاونیها در حوزه عدالت اجتماعی بسیار موثر است، زیرا با حمایت این بخش حمایت دولت بین گروهها تقسیم میشود و حمایتهای دولتی به صورت فردی تقسیم نمی‌شود.

 

مقدم تصریح کرد: یکی از مزایای فعالیت در تعاونیها حمایت گروهی در مواقع بحرانی از فرد است که با حمایتهای مالی و فکری ادامه فعالیت او را امکان‌پذیر میکند.

 

معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر گفت: در تحقق اقتصاد مقاومتی تعاونیها میتواند نقش پررنگی داشته باشند، زیرا با تجمیع سرمایه‏های خرد خود و انجام فعالیت اقتصادی و یا هرگونه ارائه خدمات دیگر که منجر به درآمدزایی شود کمک کار دولت در رشد و توسعه اقتصادی باشند

۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید