اخبار

با اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون داشتن مجوز اقدام به فعالیت کاریابی نمایند برخورد می شود .

با اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون داشتن مجوز اقدام به فعالیت کاریابی نمایند برخورد می شود .
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : با اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون داشتن مجوز اقدام به فعالیت کاریابی نمایند برخورد می شود .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان طیب جعفری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن بیان این مطلب اعلام داشت ، درج عناوین کاریابی و عناوین مشابه در موضوع ثبت شده شرکتها و یا صرف اطلاع و هماهنگی با سایر دوایر دولتی مجوزی برای فعالیت کاریابی و مشاوره شغلی نمی باشد. وی ضمن تأکید بر اجرای قانون و مقررات و مقررات موضوعه در این خصوص از مدیران واحدهای تولیدی ، کارجویان و نیز اشخاص حقیقی خواست از مراجعه و اخذ خدمات از دفاتر کاریابی و مشاوره شغلی که فاقد مجوزهای لازم می باشند خودداری نمایند .

جعفری با اشاره به مشکلات متعدد پیش آمده برای کارجویانی که بدون توجه به این موضوع و با اعتماد به موسسات فاقد صلاحیت از آنها خدمات درخواست می نمایند . از برخورد حقوقی و کیفری با متخلفان خبر داد و افزود اقداماتی خمچون نصب آگهی های استخدام بر روی شیشه های مغازه ها و فروش فرم های استخدام در شان و منزلت مردم اعم از واحدهای صنفی و کارجویان نبوده و واحد حقوقی اداره کل با چنین رویه هایی بربه مسولیت های قانونی که متوجه مدیران مطبوعات و رسانه ای مجازی می باشد اشاره و خواستار رعایت مقررات مربوطه در درج آگهی های استخدام گردید .

جعفری با اشاره به فعالیت 13 مرکز کاریابی و نمایندگی مجاز در استان گفت کارفرمایان می توانند با مراجعه به موسسات مذکور و ارائه درخواست از تخفیفات قابل توجه بیمه ای استفاده نمایند. وی از توسعه فعالیت های کاریابی ها در استان طی ماههای آتی خبر داد و افزود با تشکیل کمیته های اشتغال خرد و کمیته مهارت آموزی ، شناسایی فرصت های شغلی خانگی ، پشتیبان و نیز نیاز سنجی آموزش های مهارتی در دستور کار کارگروه اشتغال استان قرار گرفته است .

بر اساس قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار ، اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی صرفاً با مجوز اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ممکن بوده و اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون رعایت این قانون اقدام به فعالیت در زمینه کاریابی و مشاوره شغلی نمایند، با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد .

 

۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید