اخبار

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای برای توانمندی افراد

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای برای توانمندی افراد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: باید از ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندی افراد استفاده شود.

 

 به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و به نقل  از خبرگزاری فارس احمد غریوی در جلسه مهارت آموزش با رویکرد آموزش‌های بازارمحور اظهار داشت: معضل بیکاری یکی از مشکلاتی است که درحال حاضر کشورمان با آن مواجه است.

وی با اشاره به اینکه هر روز شاهد افزایش بیکاری در جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستیم، تصریح کرد: در جلسات مختلف استانی مشکلات بیکاری جوانان به بحث و بررسی گذاشته می‌شود و مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این معضل رنج می‌برد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در کشورمان به بحث آموزش‌های مهارتی با جدیت پرداخته نشده است، افزود: معمولا افراد متقاضی کار فاقد آموزش‌های مهارتی لازم هستند و زمانی که به تولید و صنعت برای اشتغال مراجعه می‌کنند جذب نمی‌شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه اداره کل در زمینه بیمه بیکاری فاقد مهارت و جذب و به کارگیری آنها با مشکلاتی مواجه است، بیان داشت: باید از ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندی افراد استفاده شود تا معضل بیکاری در سطح استان زنجان حل شود.

* نرخ بیکاری زنجان در مقایسه با سایر مناطق بیش از میانگین کشوری است .

غریوی خاطرنشان کرد: با توجه به قابلیت‌های موجود، استان زنجان آمادگی لازم را دارد تا در حد اختیارات خود برای افزایش مهارت‌آموزی تلاش کند.

وی با اشاره به اینکه اداره کل کمک حال کارآفرینان استان است، متذکر شد: در بحث مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای سالیان طولانی تجربه داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید برای اینکه معضل بیکاری از دغدغه‌های اصلی مسئولان استان زنجان محسوب می‌شود و برای حل این مشکل گام‌های اساسی برداشته می‌شود، گفت: نرخ بیکاری استان زنجان در مقایسه با سایر مناطق بیش از میانگین کشوری است.

۱۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید