اخبار

بررسی 624 درخواست متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور

بررسی  624 درخواست متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : تعداد 624 درخواست متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در کمیته های بدوی و تجدید نظر استان زنجان در سه ماهه اول سالجاری بررسی گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی احمد غریوی  در تکمیل این خبر افزود : مطابق ماده یک آیین نامه اجرایی موضوع تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی مشاغل سخت و زیان آور در یکی از گروههای شغلی الف و ب قرار می گیرند و در گروه الف شغلی قرار می گیرند که صفت سخت و زیان آوری با ماهیت شغلی وابستگی داشته و لیکن می توان با بکارگیری تمهیدات بهداشتی ، ایمنی و تدابیر فنی مناسب توسط کارفرما سختی و زیان آوری آنها را حذف نمود .

وی بیان داشت : در گروه ب مشاغلی قرار می گیرند که ماهیتاً سخت و زیان آور بوده و با بکارگیری تمهیدات بهداشتی ، ایمنی و تدابیر فنی توسط کارفرما صفت سخت و زیان آوری آنها کاهش یافته ولی کما کان سخت و زیان آوری آنها حفظ می گردد .

وی با اشاره به ماده 3 ایین نامه اعلام نمود کارفرمایان کارگاههای دایر که تمام یا برخی از مشاغل آنها در کمیته های بدوی و تجدید نظر استانی یا شورای عالی حفاظت فنی سخت و زیان آور شناخته شده یا می شود مکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم و نظر کمیته یا شورا نسبت به ایمن سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استانداردهای مشخص شده در قانون کار و آیین نامه های مربوطه اقدام و صفت سخت و زیان آور مشاغل موضوع بند الف ماده یک آیین نامه را حذف و نتیجه را به کمیته های بدوی استانی برای بررسی و تایید گزارش نمایند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اضافه نمود :  در سه ماهه اول سالجاری کمیته های بدوی 21 جلسه و کمیته های تجدید نظر 3 جلسه تشکیل داده و تعداد 577 درخواست در کمیته های بدوی مطرح که تعداد 518 درخواست تایید شده است .

تعداد 47 اعتراض به تصمیمات کمیته بدوی ارایه که در کمیته تجدید نظر استانی مطرح و از این تعداد اعتراض تعداد 28 مورد بررسی و تایید شده است .

 

۱۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید