اخبار

فریادرسی به محرومان شاخصه ویژه امام حسن ع بود

فریادرسی به محرومان شاخصه ویژه امام حسن ع بود
حجت الاسلام والمسلمین محبی : در آیین اسلام، مردم، مسئولیت سنگینى در برابر مستمندان و تهیدستان اجتماع به عهده دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حجت الاسلام شیخ مهدی محبی درجمع کارکنان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در آیین اسلام مردم، مسئولیت سنگینى در برابر مستمندان و تهیدستان اجتماع به عهده دارند گفت: باید همواره در تأمین نیازمندیهاى محرومان اجتماع کوشا باشیم.

این کارشناس مذهبی افزود: پیامبر اسلام (ص) و پیشوایان دینى ما، نه تنها سفارشهاى مؤکدى در این زمینه نموده‏ اند، بلکه هر کدام در عصر خود، نمونه برجسته‏ اى از انساندوستى و ضعیف نوازى به شمار می رفتند.

وی که به مناسبت میلاد کریم اهل بیت سخن میگفت تاکید کرد: پیشواى دوم،ما نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود. وجود گرامى آن حضرت آرام بخش دلهاى دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان، و نقطه امید درماندگان بود.

حجت الاسلام محبی به برخورد بدون منت با مردم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت  امیرالمؤمنین علی (ع) الگویی نمونه برای مسئولین بخشهای مختلف نظام است ، لذا آنان باید همچون حضرت علی (ع) کار مردم را با دلسوزی ، بدون منت و تحقیر و توقع با احترام و تکریم مراجعه کنندگان و همراه با سلامتی نفس ، چشم و زبان و سلامت قلب انجام دهند .

 

۲۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید