اخبار

گسترش آموزش های فنی و حرفه ای از نیازهای اساسی زنجان است .

گسترش آموزش های فنی و حرفه ای از نیازهای اساسی زنجان است .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : گسترش آموزش های فنی و حرفه ای از نیازهای اساسی استان زنجان محسوب می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی در نشست هم‌اندیشی نقش آموزش‌های مهارتی در توسعه اشتغال پایدار  اظهار داشت: در سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری کمیته‌ای با عنوان کمیته فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی با محوریت اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان زنجان تشکیل شد.

وی تصریح کرد: مصوب شده در این کمیته اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌ها برنامه‌ها را اجرا کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه استاندار زنجان بر گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید دارد، گفت: اداره کل کار و رفاه اجتماعی هر روز با جمعیت عظیمی از بیکاران و متقاضیان کار مواجه است.

این مسئول با اشاره به اینکه اکثر این افراد فاقد آموزش‌های مهارتی هستند، تصریح کرد: به همین دلیل اداره کل نمی‌تواند پاسخگوی این افراد باشد.

غریوی گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از نیازهای اساسی استان زنجان دانست و افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکاری تنگاتنگی با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان دارد.

*تنها راه برون رفت از مشکلات بیکاری گسترش آموزش‌های مهارتی است

وی تنها راه برون رفت از مشکلات بیکاری جامعه را گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دانست و یادآور شد: رویکرد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید به گونه‌ای باشد که افرادی که در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند به عنوان کارگر نباشند بلکه بایستی روحیه کارآفرینی را که خود موجب اشتغال زائی می شود در جوانان ایجاد کرد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: واحدهای تولیدی در وضع کنونی این ظرفیت را ندارند که افراد را به عنوان کارگر جذب کنند.

این مسئول یکی از راه‌های توسعه کارآفرینی را افزایش نوآوری و ارتقای سطح قانونی آن دانست و بیان داشت: تولید دانش فنی و حرفه‌ای ایجاد اشتغال، تولید و توزیع درآمد و افزایش ثروت می‌کند.

غریوی با اشاره به اینکه در گذشته در سیستم آموزشی کشورمان طرحی با نام طرح کار وجود داشت، تصریح کرد: در این طرح افراد با رشته‌های مختلف آشنا می‌شدند و لذا خواستار احیای مجدد این این طرح در نظام آموزشی کشور شد .

۱۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید