اخبار

تعاونی‌ها همواره پشتیبان هم باشند

تعاونی‌ها همواره پشتیبان هم باشند
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با یادآوری اینکه رقابت غیرسازنده، یکی از آفت‌های بخش تعاونی است گفت: تعاون‌گران همواره باید پشتیبان هم بوده و مشکلات یکدیگر را به کمک هم برطرف کنند که لازمه رسیدن به این مهم، داشتن رقابت سازنده است، لذا انتظار داریم مجموعه تعاونی‌های استان بتوانند با هم‌دلی در این بخش، نقش موثر خود در توسعه اقتصادی را تداوم بخشیده و باعث سر پا بودن تعاونی‌ها شوند.


به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، حمید کلانتری معاون وزیر صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با تعدادی از فعالان بخش تعاون استان زنجان با تأکید بر اینکه تعاونی‌ها باید محصولات باکیفیت تولید کرده و به دنبال برندآفرینی باشند، تصریح کرد: متأسفانه امروزه تعاونی‌های ما با مشکل برندآفرینی مواجه بوده و قادر نیستند از ویترین خوبی برخوردار باشند که همین مسئله باعث شده است تا تولیدات شرکت‌های تعاونی آن‌گونه که باید از استقبال مقبولی برخوردار نباشد، از این رو شرکت‌های تعاونی باید ضمن توسعه بازارهای صادراتی، زمینه‌ای برای ایجاد درآمد ارزی فراهم کنند.

 

وی با یادآوری اینکه تعاون همواره به تلاش و کم‌توقعی شناخته شده است، افزود: امیدواریم در دولت تدبیر و امید، شاهد شبهه‌ای در فعالیت تعاونی‌ها نبوده، بلکه با نگاه شفاف و روشن به یکدیگر بنگریم که لازمه تحقق این مهم، مسوولیت پذیر بودن افراد است. از طرفی توسعه تعاون باید در گام اول به صورت عدالت‌محور تحقق یابد، چرا که توسعه این بخش، بسیاری از مشکلات حوزه اقتصادی را مرتفع خواهد کرد.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با اشاره به اینکه رشد سرمایه اجتماعی، یکی از مهم‌ترین نقش‌های شرکت‌های تعاونی است، اظهار کرد: متأسفانه سرمایه‌های اجتماعی، یکی از سرمایه‌هایی است که تا به امروز توجه جدی به آن نشده است، در حالی که این سرمایه، پشتوانه سرمایه اقتصادی و تولید است و هر نظام اجتماعی که از وجود این سرمایه برخوردار باشد، می‌تواند گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی بردارد، به همین خاطر باید قدر نقش تعاونی‌ها در توسعه کشور را دانسته و اهتمام ویژه‌ای برای رفع مشکلات این بخش داشته باشیم.

 

وی با تأکید بر اینکه توسعه ظرفیت‌های تعاونی، توسعه اشتغال را به همراه دارد، تصریح کرد: توسعه این بخش باعث توسعه فعالیت‌های اقتصادی، رشد اقتصادی و افزایش تولید می‌شود. این در حالی است که پیشرفت اقتصاد منوط به استفاده از همه ظرفیت‌های اقتصادی به ویژه بخش تعاون است، بنابراین می‌توان ادعا کرد که بخش تعاون به صورت مویرگی در بطن جامعه ریشه دوانیده و اعضای بی‌شماری از اقشار مختلف در این بخش فعالیت می‌کنند که وجود 15 میلیون نفر عضو در این بخش، نمونه عینی اهمیت فعالیت و نقش تعاونی‌ها است.

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید