اخبار

ضعف‌های بخش تعاون باید با نگاهی عالمانه و جهادگونه جبران شود

ضعف‌های بخش تعاون باید با نگاهی عالمانه و جهادگونه جبران شود
امام جمعه زنجان گفت: ضعف‌های بخش تعاون باید با نگاهی عالمانه و جهادگونه جبران شود.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در نشست هم‌اندیشی بررسی راهکارهای تحقق سهم 25 درصد بخش تعاون در اقتصاد کشور در برنامه ششم توسعه با اشاره به نقش تعاون در جامعه اظهار کرد: این نقش در جامعه کمرنگ است.

وی بر ضرورت توجه به بخش تعاون و استفاده از ظرفیت‌های آن تاکید کرد و افزود: هنوز به نحو مطلوبی از این حوزه استفاده نشده است.

امام جمعه زنجان با مروری بر مکاتب اقتصادی جهان در دوره‌های گذشته و حال حاضر، دین اسلام را مترقی‌ترین مکتب در حوزه اقتصاد عنوان کرد و گفت: دین مبین اسلام برای بخش‌های مختلف اقتصادی جامعه برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه دین اسلام به حقوق کارگر و کارفرما توجه ویژه کرده است، تصریح کرد: مترقی‌ترین قوانین در خصوص حقوق کارگر را می‌توان از دین اسلام استخراج کرد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه شهید بهشتی مدیریت اقتصادی معتدل را مورد توجه قرار داد، خاطرنشان کرد: از دیدگاه وی اقتصاد به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون تقسیم‌بندی می‌شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به سه پایه اقتصاد در قانون اساسی کشور تصریح کرد: متاسفانه بر خلاف توسعه و تقویت دو پایه دولتی و خصوصی پایه تعاون ضعیف باقی مانده است.

وی با بیان اینکه عدم توجه جدی به بخش تعاون موجب شده تا امروز در اقتصاد ملی نیز سهم این بخش کمتر دیده شود، بیان داشت: بخش تعاون دارای عقب ماندگی جدی است و اگر با نگاه و عمل جهادی به این بخش توج نشود، این بخش همچنان در عقب‌ماندگی می‌ماند.

امام جمعه زنجان بر ضرورت تقویت بخش تعاون تاکید کرد و گفت: باید بخش تعاون فیزیوتراپی شده و با نگاهی عالمانه و جهاد گونه ضعف‌های این بخش جبران شود.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید