اخبار

لایحه قانون تعاون نظام اسلامی تدوین شود

لایحه قانون تعاون نظام اسلامی تدوین شود
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید لایحه قانون تعاون نظام اسلامی با رفع نواقص قوانین گذشته به مجلس ارائه شود، گفت: ارائه چنین لایحه‌ای موجب تعریف جایگاه مطلوبی برای این بخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان،حمید کلانتری در نشست هم‌اندیشی بررسی راهکارهای تحقق سهم 25 درصد بخش تعاون در اقتصاد کشور در برنامه ششم توسعه اظهار کرد: پس از گذشت 30 سال از فعالیت بخش تعاون، ضروری است که چالش‌های بخش تعاون مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بر ضرورت عارضه‌یابی بخش تعاون تاکید کرد و گفت: بخش تعاون در حال حاضر نیازمند بررسی و تحلیل کامل است.

این مسئول با بیان اینکه علل عدم دست‌یابی به اهداف برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه در بخش تعاون باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بعد از بررسی چالش‌ها باید ظرفیت‌ها و امکانات این بخش شناسایی شود.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اگر حرکت بخش تعاون با سرعت و با کیفیت لازم نباشد، اهداف این بخش محقق نمی‌شود، ادامه داد: نگاه دولتی به این بخش محدودیت ایجاد می‌کند.

کلانتری با بیان اینکه سیستم اداری فاسد محدودیت‌هایی را در بخش تعاون ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: عدم شفاف‌سازی در حوزه تعاون محدودکننده این بخش است.

وی با اشاره به اینکه آمارهای جعلی امکان تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در این حوزه را محدود می‌کند، تصریح کرد: عدم توجه به شایسته‌سالاری در انتخاب مسئولان نیز به این بخش ضربه می‌زند.

این مسئول با بیان اینکه باید لایحه مطلوبی به عنوان قانون تعاون نظام اسلامی با رفع نواقص قوانین گذشته به مجلس ارائه شود، خاطرنشان کرد: ارائه چنین لایحه‌ای موجب تعریف جایگاه مطلوبی برای این بخش می‌شود.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید مشکلات درونی بخش تعاون نیز مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد: بخش تعاون باید مشکلات داخلی خود را نیز حل کند.

کلانتری با بیان اینکه اصلاح روندها و افزایش توان این بخش می‌تواند تعاون را به بخشی تاثیرگذار تبدیل کند، ادامه داد: باید مشکلات بخش تعاون در بازار رقابت حل شده و بازار جدیدی با برندهای مطلوب جایگزین شود.

وی با اشاره به اینکه ضعف بخش تعاون در بازاریابی و معرفی خود موجب عدم معرفی مطلوب این حوزه شده است، اضافه کرد: بخش تعاون در تولید نتوانسته برند قابل قبولی ارائه کند.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش تعاون را موجب توسعه و تقویت سرمایه اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: هنوز بخش تعاون پالایش لازم را انجام نداده است .


۲۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید