اخبار

رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی یک نوع کار شبه قضایی است

رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی یک نوع کار شبه قضایی است
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت : رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی یک نوع کار شبه قضایی است که وظیفه حل و فصل دعاوی کارگر و کارفرما را بر عهده داشته و بر خلاف سایر نهادهای موجود در برخی از دستگاههای دولتی که رفع اختلاف مردم با همان دستگاهها را انجام می دهند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در نشست نمایندگان کارگری و کارفرمایی مراجع حل اختلاف اظهار داشت : وظیفه ما رفع اختلاف مردم با مردم است همان کاری که در دادگاهها و مراجع قضایی انجام می دهند همان ویژگیهایی که در قانون برای قضات وجود دارد  مراجع تشخیص و حل اختلاف نیز می بایستی متخلص به همان ویژگیها بوده و حمایت های قانونی و حقوقی از این اعضاء نیز انجام گیرد .

غریوی در ادامه به اهمیت مراجع حل اختلاف اشاره کرد از آنجا که در ماده 157 قانون کار  جهت رفع اختلافات بین کارگر و کارفرما در وهله اول باید از طریق سازش حل و فصل شوند و در مواردی که سازش حاصل نشد مراجع حل اختلاف رأی قانونی صادر می کنند .

وی به نقش سازش در حل و فصل اختلافات کارگری تأکید کرد و یکی از راههایی که به دعوی پایان می دهد و بعضی آنرا بهترین راه پایان دعوی می دانند سازش است. اصولاً محاکم بر اساس دلایل ابرازی طرفین  اعلام حق می نمایند و ممکن است شخص واقعاً محق باشد ولی دلایل نداشته باشد و یا نتواند دلایل خود را ارائه نماید و در نتیجه حکم بر علیه او صادر گردد. از آنجا که اصحاب دعوی خود بیشتر و بهتر به حقوق واقعی خود واقفند، اگر عواملی آنها را به سازش تشویق نماید صاحب حق از حق خود استفاده نموده و دعوی نیز به نحو مطلوبی خاتمه خواهد یافت فلذا  سازش کارگر و کارفرما از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است.

غریوی تصریح کرد :مراجع حل اختلاف زنجان از جایگاه ممتاز در سازش برخوردار است  و خوشبختانه بیش از 30 درصد پرونده ها سازش پیدا می کنند و کمتر از 5 درصد آراء به دیوان عدالت اداری ارسال می شود که این امر نشانگر قانونی بودن آراء و رضایت کارگر و کارفرماست .

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به اهمیت رعایت عدالت و انصاف در رسیدگی ها پرداخت و از قول امام علی (ع) بیان کرد : دلتان را از کینه مردم خالی کنید تا مردم دلشان را از کینه شما خالی کنند . مسند قضاوت بسیار دشوار و حساس است یک قاضی حتی در نحوه نگاه کردن خویش نیز بایدعدالت را رعایت کند .

غریوی به اهمیت رعایت شأن نمایندگان کارگر و کارفرما اشاره کرد و از تمامی زحمات آنها قدردانی بعمل آورد و تأکید کرد باید برای بروز بودن و در جریان جدیدترین دستورالعمل ها و بخشنامه ها قرار گرفتن آنها دوره ها و کارگاههای آموزشی برگزار گردد .

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید