اخبار

توجه به صادرات محور بودن تعاونی‌ها ضروری است

توجه به صادرات محور بودن تعاونی‌ها ضروری است
معاون برنامه‌ریزی واشتغال استاندار زنجان گفت: صادرات محور بودن تعاونی‌ها موجب افزایش کارآیی تعاونی‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان وبه نقل از خبرگزاری فارس رحیم عصفوری  اظهار کرد: تعاون به معنای همکاری و تلاش دست جمعی برای رسیدن به مقصود است.

وی با بیان اینکه در قالب تعاونی باید هر یک از اعضا مساعی خود را به کار بگیرند تا به اهداف خود برسند، تصریح کرد: همکاری اعضا موجب رسیدن به اهداف مورد انتظار تعاونی می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه 51 میلیون نفر عضو تعاونی‌های کشور هستند، خاطرنشان کرد: برخی افراد عضو چندین تعاونی هستند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با بیان اینکه تعاونی‌ها برای 2 میلیون و 650 هزار نفر شغل ایجاد کرده‌اند، تصریح کرد: میزان اشتغالزایی تعاونی‌ها باید افزایش یابد.

عصفوری با بیان اینکه در کشور آلمان به ازای هر تعاونی برای حدود 400 نفر اشتغال ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: این کشور می‌تواند الگوی مناسبی برای تعاونی‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه بخش تعاون می‌تواند به عنوان نظام بسیار کار آمد اقتصادی و فرهنگی عمل کند، افزود: تعاون می‌تواند موجب تولید ثروت و رفاه در جامعه شود.

این مسئول تعاونی‌ها را بهترین بخش برای جمع‌آوری سرمایه‌های خرد عنوان کرد و گفت: تعاونی‌ها می‌توانند با جمع‌آوری این سرمایه‌ها سودآوری لازم را داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با اشاره به خرد کردن زمین‌های کشاورزی و تقسیم آن بین وراث تصریح کرد:  افراد با تشکیل تعاونی‌ها می‌توانند از خرد شدن زمین‌ها جلوگیری کنند.

عصفوری با بیان اینکه افرادی که دارای حرفه‌های مختلفی هستند می‌توانند برای ارائه خدمات مطلوبتر به جامعه تشکیل تعاونی بدهند، ادامه داد: این افراد می‌توانند مهارت‌ها و فنون خود را در یک زنجیره به کار گیرند.

وی با اشاره به تعریف شاخص‌ها در برنامه ششم توسعه تصریح کرد: تعریف این شاخص‌ها متکی به آمایش خواهد بود.

این مسئول نقش تعاونی‌ها را در ایجاد اشتغال و سهم آن در اقتصاد ملی مهم ارزیابی کرد و گفت: در هدف‌گذاری برای پیشرفت تعاونی‌ها باید به همه استعدادها و ظرفیت‌ها توجه شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان بر ضرورت صادرات محور بودن تعاونی‌ها تاکید کرد و اضافه کرد: این موضوع می‌تواند موجب افزایش کارآیی تعاونی‌ها شود.

 

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید