اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در شرکت کیمیا گشت شهرستان طارم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سید محمد حسینی از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در محیط های صنعتی با همکاری شهرداری و بهزیستی در این شهرستان خبر داد.

سرپرست اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان طارم کلاس های پیشگیری و آموزش اعتیاد را با هدف ریشه کن نمودن این بلای خانمان سوز، آشنایی با خطرات انواع مواد مخدر صنعتی جدید و پیشگیری از ابتلاء جوانان به بیماری اعتیاد عنوان کرد.

وی هدف کلی از برگزاری این کلاسها را گسترش فعالیت های فرهنگی، اجتماعی در جامعه کارگری و ترویج فرهنگ پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی عمومی خانواده ها در خصوص مراقبت و پیشگیری از اعتیاد جوانان بیان نمود .

مهمترین مباحث مطروحه در این کارگاه پرداختن به «عوامل موثر در گرایش به اعتیاد و مواد مخدر»، «اثرات اعتیاد در محیط کار»، «آسیبهای اجتماعی مواد مخدر»، «تاثیر مواد مخدر بر جسم و روان انسان» و «نقش خانواده در کاهش آسیبهای اجتماعی» بود که مورد توجه کارگران قرار گرفت.

در این کارگاه آموزشی در خصوص ورود مواد مخدر صنعتی در انواع مختلف اشاره شد و اینکه دام اعتیاد به رنگها و شکل های گوناگون و به مدلهای روز برای اقشار مختلف جامعه خصوصاً جوانان پهن شده است که خانوادهها نقش مهمی در به دام نیفتادن جوانان در این دامهای خوش زرق و برق دارند .

۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید