اخبار

جلسه کمیته هماهنگی بیمه بیکاری استان زنجان

جلسه کمیته هماهنگی بیمه بیكاری استان زنجان
هفتمین جلسه کمیته هماهنگی بیمه بیکاری استان زنجان برگزار گردید .
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی گفت : بیمه بیکاری به افرادی که بدون میل و اراده خود از محیط کار اخراج میشوند، تعلق میگیرد . وی با تأکید به اینکه تمام تصمیمات اتخاذ شده در کلیه امورات اداری از جمله بیمه بیکاری عواقب قانونی و شرعی دارد.فلذا می بایستی اعضاء محترم کمیته نهایت دقت را داشته باشند تا خدای نکرد حقی از کسی ضایع نشده و کسی نیز  من غیر حق صاحب حق شناخته نشود .

وی اضافه کرد: بیمه شدگانی که قبل از بیکار شدن حداقل دارای شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه  بوده یا قرار داد اشتغال آنها در واحدهای صنعتی و تولیدی به اتمام رسیده باشد، به شرط دارا بودن یکسال سابقه کار و با ارایه قرارداد یکساله پس از تایید علت اخراج و تشخیص کمیته دو نفره تشخیص، بیکاری بدون میل و اراده کارگران امکان استفاده از مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت .

وی تصریح کرد: اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی با تعامل اداره کل آموزش فنی و حرفهای استان در تلاش است تا مقرری بگیران همزمان با دریافت بیمه بیکاری با فراگیری مهارتهای فنی و حرفهای لازم، راهی برای ورود به بازار کسب و کار به دست آورند .

 
۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید