اخبار

ضرورت تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال استان زنجان

ضرورت تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال در استان زنجان، خاطرنشان کرد: با توجه به اهداف کلی مندرج در دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی‌های غیر فعال استان نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی با بیان اینکه وضعیت حقوقی و سایر شروط مربوط به تعاونی‌های غیر فعال استان بررسی می‌شوند، ادامه داد: شناخت  مشکلات تعاونی‌های غیر فعال و طبقه‌بندی آنها بر حسب رشته فعالیت از برنامه‌های اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه از نتایج حاصله برای پیشگیری از رکود تعاونی‌های فعال استفاده می‌شود، تصریح کرد: از این نتایج در سیاست‌گذاری‌های بخش تعاون خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در صورتی که تعاونی نتواند به فعالیت خود ادامه دهد، انحلال تعاونی اعلام می‌شود، افزود: به تعاونی‌های غیر فعال که ظرفیت فعالیت دارند، کمک می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه از تاریخ ابلاغ دستور العمل فوق الاشاره جلسات مربوطه توجیهی برای کارشناسان بخش تعاون و روسای ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های تابعه برگزار شده است، ادامه داد:  تاکنون یک هزار و یک صد تعاونی غیر فعال شناسایی و احصا شده است.

غریوی با بیان اینکه برای فعال کردن واحدهای تولیدی غیر فعال در استان زنجان اقدامات لازم انجام می‌شود، ادامه داد: با شناسایی موانع پیش روی تعاونی‌ها در صورتی که این موانع قابل حل باشد، تعاونی‌های غیر فعال می‌توانند فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

گفتنی است،رکود بخش تعاون به ویژه تعاونی‌ها به نفع جامعه نیست، چرا که نقش برجسته تعاون در اقتصاد ملی می‌تواند موجب شکوفایی جامعه شده و به شفاف کردن آمار و اطلاعات بخش تعاون کمک کند.

با فعال شدن تعاونی ظرفیت‌های حوزه تعاون بیشتر نمایان می‌شود و تعاونی‌ها به عنوان یکی از فعالیت‌های تاثیرگذار نقش بی‌بدیل خود را در اقتصاد رقم می‌زنند.

همچنین در حال حاضر 57 درصد تعاونی‌‌های استان زنجان فعال هستند، این در حالی است که 3 هزار و 856 شرکت تعاونی در زنجان تشکیل شده است.

33 درصد تعاونی‌‌های استان در بخش کشاورزی، 19 درصد در بخش صنعتی، 20 درصد بخش خدمات و 28 درصد در سایر حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.

گفتنی است، در حال حاضر 29 درصد تعاونی های استان زنجان غیر فعال و 14 درصد در دست اقدام است.

 

۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید