اخبار

تعاون باید در اقتصاد کشور جایگاه ویژه‌ای داشته باشد .

تعاون باید در اقتصاد کشور جایگاه ویژه‌ای داشته باشد .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در افتتاح نمایشگاه توانمندیهای اقتصاد تعاونی استان گفت : تعاون باید در اقتصاد کشور جایگاه ویژه‌ای داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در آیین افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی استان زنجان، اظهار داشت: دولت به بخش تعاون توجه ویژه‌ای دارد و برای تحقق ظرفیت‌های این بخش اهتمام جدی میکند .

وی جایگاه بخش تعاون را در سند توسعه بخش تعاون، قانون اساسی، برنامه پنجم توسعه و دیگر اسناد بالادستی کشور یادآور شد و تاکید کرد: اصل 44 قانون اساسی بر رشد و توسعه بخش خصوصی و غیردولتی کردن اقتصاد کشور تاکید دارد و بخش تعاون نیز در این بین می‌‌تواند برای تحقق این اصل مهم اقتصادی کشور موثر باشد.

غریوی به اصل 44 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: این اصل بر تشکیل اقتصاد کشور به سه بخش دولتی ،خصوصی و تعاونی تاکید دارد. در اصل 43 نیز بر ضوابط نظام اقتصادی تاکید شده و بخش تعاون مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم بخش عمومی از اقتصاد کشور 80 درصد است، افزود: سهم بخش خصوصی 15 و تعاون 5 درصد در اقتصاد کشور است.

غریوی به تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه اشاره و تاکید کرد: سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور در ماده 116 برنامه پنجم مورد تاکید بوده و بر اهمیت آن صحه گذاشته شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین بر ضرورت توجه به بیانات مقام معظم رهبری در مورد توسعه بخش تعاون در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نسبت به توسعه این بخش و ضرورت توجه به آن تاکید کرده است. ایشان یکی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور و مبارزه با معضل بیکاری را توجه به بخش تعاون می‌داند.

 

 

۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید