اخبار

بخش تعاون یک نظام کارآمد اقتصادی است

بخش تعاون یک نظام کارآمد اقتصادی است
معاون برنامه‌ریزی واشتغال استاندار زنجان گفت: بخش تعاون یک نظام کارآمد اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان وبه نقل از خبرگزاری فارس، رحیم عصفوری در آئین افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی استان زنجان، اظهار داشت:  بخش تعاون یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی کشور است.

وی به اهمیت بخش تعاون در سطح دنیا اشاره کرد و اظهار داشت: قسمتی از توانمندی‌های اقتصادی کشور مربوط به بخش تعاون است. برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی استان اقدامی موثر و سازنده است و بخش تعاون در این راستا اقدامی مناسب صورت داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: حضور افرادی از داخل و خارج از کشور موجب شده تا فرصتی مناسب برای ارائه توانمندی‌های اقتصادی استان در نمایشگاه ایجاد شود.

وی بخش تعاون را یک نظام کارآمد اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: این نظام مهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می‌تواند در رشد و توسعه جامعه موثر و سازنده باشد.

عصفوری تعاون را بخشی مهم برای توسعه اشتغال و ایجاد رفاه اجتماعی دانست و تاکید کرد: بخش تعاون نظامی اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی است و باید به ظرفیت‌های آن توجه کرد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با بیان اینکه 900 میلیون نفر در سطح دنیا عضو تعاونی‌ها هستند، افزود: یک ششم جمعیت دنیا عضو خانواده تعاون هستند و این نشان دهنده گستره و اهمیت این بخش است.

وی در ادامه آماری از تعداد تعاونی‌های ثبت شده کشور و همچنین فعال ارائه کرد و اظهار داشت: بخش تعاون نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد.

عصفوری با بیان اینکه این بخش ظرفیت‌های بالایی برای تحقق رفاه اجتماعی دارد، افزود: آمارها نشان می‌دهد بخش تعاون در کشور آلمان ظرفیت‌های زیادی در بخش اشتغالزایی داشته است. به طوری که به ازای هر تعاونی 392 نفر اشتغالزایی صورت گرفته است که این رقم قابل توجهی است. این رقم در کشور ایتالیا 14 نفر است.

۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید