اخبار

دیدار مدیر کل و معاونان و روسای ادارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستانها با استاندار زنجان

دیدار مدیر کل و معاونان و روسای ادارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستانها با استاندار زنجان
مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به همراه معاونان این اداره کل و روسای ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه به مناسبت هفته تعاون با استاندار زنجان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،ک ار و رفاه اجتماعی احمد غریوی با ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های بخش تعاون ،از افزایش 66 درصدی تعداد تعاونی هایی که در سامانه تعاونی های برتر ثبت نام کرده اند خبر داد گفت : این در حالی است که 18 شرکت تعاونی قرار است 18 شهریور ماه امسال در قالب مراسمی مورد تجلیل قرار گیرند.

احمد غریوی با اشاره به اینکه در جشنواره کشوری تعاونی های برتر نیز 2 تعاونی از زنجان توانستند از بین 10 هزار تعاونی حائز رتبه برتر شوند ، تصریح کرد : شرکت تعاونی چند منظوره احرار و بنیاد توسعه کارآفرین دو شرکت تعاونی مذکور هستند .

وی با یادآوری اینکه تا به امروز 3894 شرکت تعاونی در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند اظهار کرد : ازاین تعداد 1097 تعاونی غیر فعال و 2797 شرکت تعاونی نیز فعال و نیمه فعال است . همچنین 73 درصد تعاونی های استان فعال است که 7 درصد در بخش مسکن ،34درصد کشاورزی،23درصد صنعت و معدن ،30درصد خدمات و حدود 4 درصد نیز مربوط به تعاونی های مصرف و اعتباری است .

این مسئول در ادامه از تشکیل کمیته پیگیری مشکلات تعاونی های استان خبر داد و خاطر نشان کرد : این کمیته در راستای تعیین تکلیف شرکت های تعاونی نیمه فعال و غیر فعال تشکیل شده و جلسات آن به صورت مداوم ادامه دارد .

در ادامه این دیدار ، استاندار زنجان نیز با تأکید بر اینکه باید به دنبال این باشیم که چرا بخش تعاون نتوانسته است نسبت به تحقق سهم 25 درصدی خود در اقتصاد ملی اقدام کند ، تصریح کرد : بی تردید این آسیب شناسی در بخش تعاون باید هرچه سریعتر انجام گیرد .

مهندس جمشید انصاری بر اصلاح مسیر تعریف شده برای بخش تعاون تأکید کرد و افزود : متأسفانه امروز از اهداف تعیین شده برای بخش تعاون فاصله داریم و تعاونی ها نتوانسته اند به وظیفه ذاتی خود که اشتغال زایی است عمل کنند . وی پیگیری مسائل تعاونی های فعال و غیر فعال و طرح مسائل آنها در کمیته های مربوطه را خواستار شده و نظارت جدی به عملکرد تعاونی های استان را مورد تأکید قرار دادند .

۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید