اخبار

تعاون زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است

تعاون زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاون زمینه ساز ایجاد اشتغال و توسعه پایدار در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی روز سه شنبه در نهمین جشنواره تجلیل ازتعاونی های برتر استان زنجان با اشاره به آغاز فعالیت نهضت جدید تعاونی ها از 200 سال پیش در جهان،‌افزود: در سال 1314 شاهد ایجاد اولین شرکت تعاونی در ایران هستیم.
وی عضویت آزاد و اختیاری،‌اداره امور شرکت بر اساس دموکراسی، تقسیم مازاد و عواید شرکت به نسبت معاملات بین اعضا را از جمله مبانی تشکیل و اداره تعاونی ها برشمرد و اظهار کرد: بر اساس اصل 43 قانون اساسی تشکیل تعاونی ها در ایران برای تامین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه کن کردن فقر و محرومیت از جامعه انجام می گیرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تامین شرایط و امکانات کار برای همه، رعایت آزادی انتخاب شغل و جلوگیری از بهره کشی از کار دیگران، تاکید بر افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی از جمله مبانی ایجاد شرکت های تعاونی در کشور است.
غریوی ادامه داد: در سال 1386 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب و سهم بخش تعاون به میزان 25 درصد در اقتصاد ملی پیش بینی شده است.
وی ابر از کرد: بر اساس قانون مذکور صندوق تعاون کشور به صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون تغییر نام یافت و بانک تعاون با استفاده از منابع انسانی، امکانات و شعب صندوق تعاون در سال 1388 تاسیس شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: پس از گذشت 9 سال از ابلاغ سیاست های اجرایی اصل 44 و هفت سال از تصویب قانون مربوط به این سیاست ها و قانون برنامه پنجم توسعه هنوز تعاون جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.
غریوی تصریح کرد: امسال 115 شرکت تعاونی در جشنواره تعاونی های برتر شرکت کرده بودند که نسبت به سال گذشته از رشد 66 درصدی برخوردار است.
وی افزود: در نهمین جشنواره تعاونی های برتر کشور دو تعاونی احرار و بنیاد توسعه کارآفرینی زنجان به عنوان تعاونی برتر کشور شناخته شدند

۱۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید