اخبار

فعالیت 1016 تعاونی در شهرستان خدابنده

فعالیت 1016 تعاونی در شهرستان خدابنده
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: در حال حاضر هزار و 16 واحد تعاونی مختلف در شهرستان خدابنده فعالیت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، موسی متوسلین در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان خدابنده، با اشاره به اینکه شهرستان خدابنده بیشترین تعاونی‌های موجود استان را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: این شهرستان یکی از مناطق تعاون محور استان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از محل بنگاه‌های زودبازده اقتصادی تسهیلات مناسبی در اختیار بخش تعاون شهرستان خدابنده قرار گرفته است، افزود: در این زمینه اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال به تعاونی‌ها این شهرستان اختصاص یافته است.
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه از تعاونی‌های این شهرستان 585 واحد در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: تعاونی‌های شهرستان خدابنده ظرفیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف به ویژه کشاورزی دارند.
وی در ادامه یکی از مشکلات موجود بخش تعاون در سال جاری را نبود تسهیلات مناسب اعلام کرد، و بیان داشت: در این ارتباط عدم تخصیص اعتبارات مشکلاتی را پیش روی تعاونی‌ها قرار می‌دهد.
متوسلین با بیان اینکه بر اساس گزارش دبیرخانه کارگروه اشتغال استان 5/1 درصد اعتبارات به تعاونی‌های بخش کشاورزی اختصاص یافته است، عنوان داشت: اعتبار‌ اختصاص یافته به تعاونی‌ها ناکافی است.
وی همچنین به احداث شهرک گلخانه‌ای در شهرستان خدابنده اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح یکی از مصوبات دور دوم سفر هئیت دولت به استان است که در آینده نزدیک در این شهر ایجاد می‌شود.
مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه یکی از اقدامات اداره تعاون در سال جاری تشکیل تعاونی فراگیر فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی است، اظهار داشت: با همکاری جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی تعاونی فارغ‌التحصیلان کشاورزی در مدت یک ماه آینده در شهرستان خدابنده ایجاد می‌شود.
وی همچنین به معرفی طرح‌های کسب و کار خانگی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل اشاره کرد و افزود: در این ارتباط بانک‌های عامل همکاری مناسبی نداشته‌اند.
متوسلین با بیان اینکه در طرح‌های کسب و کار خانگی دو حوزه تولید پوشاک و فرش مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این موضوعات در سال جاری در شهرستان خدابنده اجرایی می‌شود.
وی همچنین به شناسایی سرمایه‌گذار برای ایجاد صنایع تبدیلی در این شهر اشاره کرد و بیان داشت: برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان خدابنده مشکلاتی وجود دارد.
مدیرکل تعاون استان زنجان نبود فضای مناسب را از جمله مشکلات موجود در این بخش عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در صورت برطرف شدن این معضل شرایط مناسبی برای ایجاد صنایع تبدیلی در این شهر فراهم می‌شود
۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید