اخبار

قوانین بخش تعاون به درستی اجرا نمی شود

قوانین بخش تعاون به درستی اجرا نمی شود
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم وجود قوانین مناسب در حوزه تعاون، قوانین این بخش به درستی اجرا نشده و این امر زمینه مشکلات بسیاری برای تعاونی ها به وجود آورده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محسن علیمردانی در نهمین جشنواره تجلیل ازتعاونی های برتر استان زنجان با اشاره به اینکه توجه به مقوله تعاون در کشور باید بیش از پیش باشد، افزود: ظرفیت های بخش تعاون در عرصه های مختلف مغفول مانده است.

 وی قوانین تدوین شده در زمینه تعاون را مناسب ارزیابی و اظهار کرد: متاسفانه این بخش نیز همانند برخی از حوزه ها در اجرای قوانین با مشکلاتی مواجه است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بر لزوم نظارت بر فعالیت تعاونی ها تاکید کرد و گفت: ورود بخش تعاون در زمینه مسکن و فعالیت های اجرایی تعدادی از تعاونی های مسکن باعث بی اعتمادی مردم در مقوله تعاون شده است.

علیمردانی تصریح کرد: متاسفانه عدم نظارت و پیگیری جدی در پاره ای مواقع باعث بروز مشکلات چندین ساله در حوزه تعاونی های مسکن شده و ترمیم اعتماد از بین رفته مردم نیازمند گذشت زمان است.

وی سهم فعلی تعاون از اقتصاد کشور را ناکافی دانست و ادامه داد: بر اساس برنامه پنجم توسعه سهم این بخش در اقتصاد کشور باید به 25 درصد برسد که در حال حاضر این میزان پنج درصد است.

در این مراسم از 18 تعاونی برتر استان زنجان در عرصه های مختلف اعم از تولیدی، خدماتی، توزیعی و کشاورزی تجلیل شد.


 

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید