اخبار

ششمین جلسه شورای هماهنگی ادارت استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

ششمین جلسه شورای هماهنگی ادارت استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
ششمین جلسه شورای هماهنگی واحدهای استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور کلیه اعضاء در سالن جلسات اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار گردید .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اظهـار داشت : با همکاری و هماهنگی ادارات و سازمانهای وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان ، بحمداله جلسات بصورت منظم تشکیل و مصوبات جلسات به اعضاء اعلام و پیگیری لازم صورت گرفته است.

وی با بیان حدیثی از امام علی علیه السلام که فرموداند: به هفت دلیل، دانش برتر از ثروت است؛ اوّل: دانش میراث پیامبران است و دارایى میراث فرعونان. دوّم: دانش با انفاق کم نمى‏ شود، اما دارایى با خرج کردن کم مى ‏شود. سوّم: دارایى نیازمند نگهبان است، اما دانش دارنده خود را نگهبان است. چهارم: دانش در کفن هم با صاحب خود مى‏ آید، اما دارایى به جا مى ‏ماند. پنجم: دارایى براى مؤمن و کافر فراهم مى ‏آید، اما دانش جز براى مؤمن حاصل نمى ‏شود. ششم: همه مردم در کارهاى دینى خود به دانشمند نیاز دارند، اما به شخص دارا نیازى ندارند. هفتم: دانش، آدمى را در گذر از صراط نیرو مى‏ بخشد، اما دارایى مانع گذشتن او مى‏ شود. وی همکاران را به مصلح شدن به سلاح دانایی و توانایی در انجام امور محوله دعوت نمود .

غریوی گفت : هدف از برگزاری این جلسات ایجاد هماهنگی بین واحدهای تابعه وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی در استان و تعمیق تعاملات و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های دستگاه های اجرایی است .

این مقام مسئول با بیان اینکه در مواردی بین تأمین اجتماعی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در انجام برخی وظایف مشترک همکاری لازم وجود نداشت . از جمله در اجرای ماده 148 قانون کار و بررسی مسائل مربوط به حوادث ناشی از کار ، که اکثر این موارد در قالب جلسات شورای هماهنگی و برگزاری جلسات بین تأمین اجتماعی و اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان حل و فصل گردیده است .

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت :در جلسات هماهنگی مختلفی که بین کارشناسان بیمه بیکاری این اداره کل و تأمین اجتماعی برگزار گردید تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش پیدا کرده است . وی خاطر نشان کرد: تعداد درخواست های متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد نیز کاهش یافته است که نشان دهنده ارتباطات بسیار خوب بین دستگاههای اجرایی ذیربط در استان است که  برگزاری این جلسات با همدلی و هماهنگی هرچه بیشتر جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم شریف استان می باشد .

غریوی در ادامه به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در حمایت از سرمایه و کار ایرانی اشاره کرد و افزود : باید تلاش خود را برای حمایت از سرمایه و کار ایرانی دو چندان کنیم و این کار لازمه استفاده از ظرفیت نخبگان علمی،فعال کردن شرکتهای دانش بنیان،رفع موانع قانونی واداری در مسیر فعالیت فعالین بخش تولید،صنعت وتجارت در واگذاری کارهای تصدی گری دولت به بخش خصوصی می تواند موجبات تحقق اهداف مد نظر را فراهم نماید .

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید