اخبار

70 درصد شرکت های تعاونی در زنجان فعال هستند

70 درصد شرکت های تعاونی در زنجان فعال هستند
سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در زمان حاضر 70 درصد شرکت های تعاونی این استان فعال و در دست اجرا هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان آرش منطقی افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت تعاون، کار و و رفاه اجتماعی، کمیته تعیین تکلیف تعاونی های غیر فعال و راکد در استان زنجان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه دراستان زنجان 200 شرکت تعاونی احصا و شناسایی شده است، اظهار کرد: تلاش های مضاعفی برای برنامه ریزی در خصوص حل مشکلات این تعاونیها در دست انجام است.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عدم تخصیص تسهیلات کم بهره را از مشکلات شرکت های تعاونی عنوان کرد و گفت: عدم حمایت های دستگاه های اجرایی ذیربط از شرکت های تعاونی و عدم اعمال تخفیف های بیمه ای اعلام شده بر اساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی برای بخش تعاون از دیگر مشکلات این بخش محسوب می شود.

منطقی ادامه داد: امروزه تعاون اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود که می تواند در بهره وری بهینه از شرایط زندگی، کار و تولید و ارتقای سطح درآمد و وضعیت اجتماعی جامعه مؤثر باشد.

وی یادآورشد: در راستای نهادینه کردن باور تعاون نیازمند تغییر نگرش جامعه به این بخش هستیم .

۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید