اخبار

تعاونی‌های غیر فعال، زمینه سوء استفاده افراد سودجو را فراهم می‌کند

تعاونی‌های غیر فعال، زمینه سوء استفاده افراد سودجو را فراهم می‌کند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعاونی‌های غیر فعال زمینه سوء استفاده برخی افراد سودجو را فراهم می‌کند.

 احمد غریوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: به منظور تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال در نجان،کمیته تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال تشکیل شده است .

وی با اشاره به ضرورت شناسایی تعاونی‌های غیر فعال خاطرنشان کرد: این تعانی‌ها شناسایی شده و در برنامه‌ریزی‌های استان مورد توجه قرار می‌گیرند.

 این مسئول با بیان اینکه اقدامات لازم به منظور کمک  به تعاونی‌های غیر فعال انجام می‌شود، یادآور شد: تعاونی‌هایی که دارای ظرفیت فعالیت هستند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر ضرورت شفاف‌سازی آمار تعاونی‌ها تاکید کرد و گفت: به منظور شناسایی تعاونی‌های غیر فعال بانک اطلاعاتی این تعاونی‌ها تشکیل شده است.

غریوی با بیان اینکه در قالب جلسات برگزار شده تعاونیهای غیر فعال در شهرستان‌های ابهر، خدابنده و خرم‌دره مورد بررسی قرار گرفته‌اند، افزود: در زمینه شفاف‌سازی وضعیت سایر تعاونی‌ها نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی بر ضرورت احیای تعاونی‌های غیر فعال تاکید کرد و گفت: فعال‌سازی تعاونی‌ها مورد تاکید اداره کل است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه فعال کردن ظرفیت تعاونی‌ها موجب جلوگیری از سوء استفاده در این زمینه می‌شود، تصریح کرد: تعاونی‌های غیر فعال زمینه سوء استفاده برخی افراد سودجو را فراهم می‌کند .

وی با بیان اینکه برون‌سپاری امور موجب افزایش کیفیت خدمات می‌شود، تصریح کرد: یکی از سیاست‌های دولت برون‌سپاری امور دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی است و اداره کل فعالیت های غیر حاکمیتی قابل واگذاری را احصاء نموده که هماهنگی نهاد نظارتی زیربط نسبت به واگذاری آنها به بخش خصوصی را  اقدام خواهد کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید