اخبار

90 درصد از متقاضیان زمین‌های گروهی استان زنجانی هستند

90 درصد از متقاضیان زمین‌های گروهی استان زنجانی هستند
رئیس اداره نظارت و بهره‌برداری اداره کل تعاون استان زنجان گفت: 90 درصد از متقاضیان زمین‌های گروهی در استان، از زنجان هستند
حسین موسوی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در سطح استان حدود 20 هزار نفر متقاضی زمین‌های گروهی بودند که 10 درصد آنها از شهرستان‌های ابهر، خرمدره، ماهنشان، خدابنده، طارم و ایجرود و بقیه از شهرستان زنجان هستند.
وی تصریح کرد: با ثبت‌نام و احراز شرایط متقاضیان برای طی مراحل بعدی به سازمان مسکن و شهرسازی معرفی شده است.
رئیس اداره نظارت و بهره‌برداری اداره کل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه از اول اسفند ماه سال گذشته طبق مصوبه شورای مسکن استان ثبت‌نام برای زمین‌های گروهی از طریق تعاون انجام نمی‌گیرد، ادامه داد: قرار است این ثبت‌نام برای شهرهای بالای 25 هزار نفر از طریق مسکن و شهرسازی و زیر 25 هزار نفر بنیاد مسکن انجام شود.
وی با بیان اینکه تعاون استان مقدمات لازم برای متقاضیان زمین‌های گروهی انجام داده است، بیان داشت: پس از این مرحله و با تشکیل تعاونی‌های سه تا چهار نفره، سازمان مسکن مراحل بعدی از جمله واگذاری زمین و نظارت‌های بعدی را انجام می‌دهد.
موسوی افزود: طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان مسکن و شهرسازی، این سازمان 2 هزار و 100 نفر را در این زمینه تاکنون ساماندهی کرده است و هم‌اکنون نیز در حال واگذاری زمین به این افراد است.
این مقام مسئول با بیان اینکه دولت از شهریور ماه سال گذشته رویه خود را در مسکن مهر تغییر داد، ادامه داد: براساس مصوبات دولت، قبلا فعالیت این گونه بود که متقاضیان در تعاونی‌های مسکن جمع می‌شدند و به صورت انبوه‌سازی، پروژه‌های خود را دنبال می‌کردند، اما در شهریور ماه سال گذشته دولت این روش را تغییر داد.
موسوی عنوان داشت: بدین گونه مقرر شد که متقاضیان در قالب تعاونی‌های سه تا چهار نفره تجمیع شوند و با احراز شرایط لازم و واگذاری زمین از سوی سازمان مسکن و شهرسازی، به ساخت و ساز مبادرت ورزند که البته تعاونی‌هایی که پیش از این تاریخ اقدامات خود را آغاز کرده‌اند می‌توانند فعالیت‌های خود را تا پایان کار ادامه دهند
۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید