اخبار

تعاونیها دردولت عدالت محور باسازوکار جدیداهداف مطلوبی رادنبال میکنند

  تعاونیها دردولت عدالت محور باسازوکار جدیداهداف مطلوبی رادنبال میکنند
استاندار زنجان گفت: تعاونی ها از زمان آغاز فعالیت دولت نهم، با شیوه و ساز و کار جدید، اهداف مطلوبی را دنبال می کنند
"محمد رئوفی نژاد" بااشاره به نقش و جایگاه تعاون در اقتصاد کشور، افزود: تعاون در زمان حاضر بخشی از اقتصاد و اشتغال را برعهده دارد که این میزان تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به 25درصد برسد.
وی، با تاکید بر لزوم ساماندهی تعاونی های فرش استان، ساماندهی این تعاونی ها را مقدمه ساماندهی و حل مشکلات و معضلات66هزار بافنده فرش دسبافت در سطح استان زنجان دانست.
رئوفی نژاد، همچنین در بحث اشتغال به توجه مدیریت استان به موضوع فرش اشاره کرد و یادآورشد: اشتغال در روستاها یکی از موضوعات مهم در استان زنجان است که بخش عمده ای از فرش دستباف نیز در این مناطق تولید می شود.
وی، افزود : ساماندهی و حمایت از اشتغال خانگی از دیگر موضوعاتی است که از سال گذشته تحت عنوان کمیته ای ویژه در کارگروه اشتغال استان بحث و بررسی می شود و با لایحه ای که در این خصوص تقدیم مجلس شده است، با حمایتهای مجلس و دولت شاهد رونق در بحث اشتغال خانگی استان خواهیم بود.
استاندار زنجان، حوزه صنایع دستی، کشاورزی و سازمان بازرگانی را در ایجاد و مدیریت اشتغال روستایی و خانگی بسیار تاثیر گذار دانست و تاکیدکرد : باید در این رابطه از فرصتها و ظرفیتهای موجود استفاده شود.
رئوفی نژاد همچنین از پیش بینی تسهیلات صندوق مهر امام رضا و تلاش استان برای افزایش میزان این تسهیلات از 30 میلیارد ریال تا 100 میلیارد ریال برای اشتغالزایی در 100 روستا، خبر داد و گفت: به شرط مشخص شدن نیاز کارشناسی شده برای اشتغال روستا، تسهیلاتی از محل بنگاههای زودبازده نیز به اشتغال روستایی اختصاص خواهد یافت
۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید