اخبار

شرکت‌های تعاونی به افزایش اشتغال در جامعه کمک می‌کنند

شرکت‌های تعاونی به افزایش اشتغال در جامعه کمک می‌کنند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شرکت‌های تعاونی به عنوان یکی از بخش‌های تاثیرگذار در ایجاد اشتغال در جامعه محسوب می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی امروز با اشاره به اهمیت تعاونی در جامعه اظهار کرد: تعاونی‌ها نقش ویژه‌ای در توسعه اقتصادی جامعه دارند.

وی با بیان اینکه سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی ضرورت توجه به این بخش را بیشتر می‌کند، افزود: توجه به بخش تعاون موجب کارآیی نظام اقتصادی می شود .

این مسئول بررسی و حل مشکلات تعاونی‌ها را مهم دانست و خاطرنشان کرد: بخش تعاون دغدغه‌های جامعه را پاسخگو است‌ .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه کمیته تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال و راکد در استان زنجان به منظور بررسی وضعیت تعاونی‌های تشکیل شده است، یادآور شد: 30 درصد تعاونی‌های استان دارای مشکلاتی هستند که در قالب این کمیته مشکلات مورد بررسی قرار می‌گیرد .

غریوی با بیان اینکه تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال ضروری است، گفت: بیشتر مشکلات بخش تعاون ناشی از سایر بخش‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص تسهیلات کم‌ بهره به تعاونی‌ها موجب ایجاد مشکلاتی برای آنها شده است، افزود: تسهیلات باید با بهره کمتری به تعاون‌های اختصاص یابد.

این مسئول بر ضرورت توجه به کارآفرینان به عنوان اقشار تاثیرگذار جامعه تاکید کرد و گفت: باید از شرکت‌های تعاونی کار آفرین حمایت‌های جدی صورت گیرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید