اخبار

هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان

هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  استان زنجان
هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به میزبانی اداره کل بهزیستی استان زنجان برگزار شد .
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در آغاز جلسه از دیدار مدیران کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با مقام عالی وزارت گزارشی ارائه نمود.و به  قسمت هایی از سخنان وزیر اشاره کرد : تأکید مقام عالی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به ضرورت اهمیت دادن مدیران ادارات تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استانها برای حضور و مشارکت در جلسات شورای هماهنگی و استفاده از ظرفیت ها در راستای خدمت رسانی به مردم شریف استانها میباشد امروزه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی جزء یکی از وزارتخانه های مهم و اثر گذار در دولت بوده و از ردیف وزارت خانه های دسته دوم و سوم خارج شده که باید سعی در ارتقاء این جایگاه باشیم . ما مسئول اشتغال نیستیم اما صاحب ایده و فکر هستیم و باید به جای شروع پروژه های زیاد از پروژه های کوچک و اثر بخش استفاده کنیم ما مسئول صدای فقرا و کارگران در استانها هستیم که باید از حقوق آنها دفاع کنیم و باید در جلسات مختلف صدایمان صدای افراد فقیر و بی بضاعت باشد .

غریوی در ادامه افزود : در دیدار مقام معظم رهبری با کارآفرینان برتر درشهریور ماه  سال 1389عنوان اقتصاد مقاومتی وارد ادبیات کشور شد . اقتصاد مقاومتی ، اقتصادی که در شرایط فشار ، تحریم ، دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد .

وی گفت : این بحث بحث جدیدی نیست در گذشته نیز وجود داشته در دوره قاجاریه در اقتصاد ایران رکود شدیدی وجود داشت و محصولات خارجی وارد ایران می شد که در آن زمان تاجران و علماء اصفهان شرکتی تحت عنوان اسلامیه با هدف تأمین منسوجات مورد نیاز مردم و مقابله با محصولات خارجی تأسیس شد .ازاهداف مهم تأسیس این شرکت دسترسی به سود و زیان اقتصادی ،تقویت تجارت داخلی در برابر تجارت خارجی ، جلوگیری از خروج ثروت داخلی به خارج از کشور،تسهیل وضع معییشتی مردم ، آبادانی وطن و شکوفایی و رونق جامعه  می باشد

غریوی بیان داشت : سابقه اقتصاد مقاومتی در خارج از ایران به سال 2005 پس از محاصره غزه توسط  اسرائیل بر می گردد .ارکان اقتصاد مقاومتی مقاوم بودن اقتصاد در برابر توطئه های مختلف و استفاده از تمام ظرفیت ها ازجمله ظرفیت مردمی برابر اصل 44 قانون اساسی و بخش خصوصی است . از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به مردم است که مردم محور اقتصاد مقاومتی هستند و حمایت از تولید ملی و حمایت از فعالیت واحدهای کوچک و بزرگ می توان در تحقق آن واقع گردد

 

 

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید