اخبار

روحانی: حل مساله اشتغال نیازمند امنیت است

روحانی: حل مساله اشتغال نیازمند امنیت است
رییس جمهوری درشورای اداری زنجان با بیان اینکه ایجاد اشتغال باید در کشور مساله اول باشد، تاکید کرد: راه حل معضل بیکاری، آن است که همه قوا، امنیت لازم را ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست شورای اداری استان زنجان افزود: برای اشتغال باید در جامعه امنیت باشد. البته مقصودم تنها امنیت نظامی و انتظامی نیست بلکه کارآفرین باید احساس امنیت کند و نباید همه کارها در دست دولت باشد.

روحانی افزود: معنای دولتی شدن اقتصاد یعنی اتکا به پول نفت، و این مربوط به زمانی است که در شرایط تحریم نباشیم و بتوانیم نفت را در بازار عرضه کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: راه نجات اقتصاد ما این نیست که منابع نفتی را بفروشیم و دلار را به ریال تبدیل کنیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: اشتغال پایدار از راه توسعه و تولید ایجاد می شود زیرا صرف دادن پول و یا تسهیلات به مردم برای این کار، تنها بیکار را به بیکار بدهکار تبدیل می کند.

رییس جمهوری با بیان اینکه مشکل تولید این است که هر چه در دست دولت است رقیب ندارد و برای همین کارها پیش نمی رود، گفت: اقتصاد دولتی هیچگاه موفق نبوده و شکوفا نشده است و در کشورهای سوسیالیستی نیز دیدیم که این شیوه مدیریت جامعه نتوانست کار را پیش ببرد.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: من نمی خواهم بگویم شق القمر کرده ایم، هر کاری شده، با همت شما مردم، هدایت های مقام معظم رهبری و لطف و عنایت خداوند بوده است چون ما تنها وسیله و واسطه هستیم.

وی افزود: با این وجود، در 14 ماه اخیر کارهای بزرگی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری صورت گرفته است

۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید