اخبار

افزایش چشم‌گیر شرکت‌کنندگان در جشنواره کارگران و گروه‌های کار نمونه زنجان

افزایش چشم‌گیر شرکت‌کنندگان در جشنواره کارگران و گروه‌های کار نمونه زنجان
معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از افزایش ۱۰۰ درصدی شرکت‌کنندگان در جشنواره کارگران و گروه‌های کار نمونه استان زنجان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کاررفاه اجتماعی استان زنجان مجتبی بازرگان با اشاره به نام‌نویسی کارگران نمونه و گروه‌های کار در استان زنجان اظهار داشت: نام‌نویسی تا هفتم آبان ماه سال جاری ادامه داشت.

وی با بیان اینکه به منظور اجرای ماده 195 قانون کار، در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته، اداره کل تعاون  کارورفاه اجتماعی استان زنجان اقدام به شناسایی و معرفی کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان کرده است، یادآور شد: مرحله دوم با توجه به دستورالعمل‌های اجرایی برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه روند شناسایی و نام‌نویسی کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان از ابتدای مرداد ماه سال جاری آغاز شده است، تصریح کرد: پس از اطلاع‌رسانی به متقاضیان، فرم‌های شرکت در جشنواره از سوی واجدین شرایط تکمیل و برای درج در سامانه الکترونیکی جشنواره امتنان، به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در سال جاری نیز پس از بررسی‌های تخصصی پرونده‌های متقاضیان برای شرکت در جشنواره معرفی می‌شود، تصریح کرد: انتخاب و معرفی کارگران، گروه‌های کار و واحدهای تولیدی نمونه هر ساله در سه مرحله مقدماتی در سطح کارگاهی و کارخانه، نیمه نهایی در سطح استانی و مرحله نهایی در سطح کشور انجام می‌شود.

بازرگان ادامه داد: برگزیدگان طی مراسمی با عنوان جشنواره امتنان، در استان‌ها و در سطح کشور تجلیل می‌شوند که در امسال نیز برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این جشنواره انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تشویق کارگران تلاشگر به منظور ترویج ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و انضباط در محیط کار از اهداف این جشنواره است، تصریح کرد: ارتقای سطح دانش، آگاهی و مهارت‌های شغلی کارگران در این جشنواره مورد توجه است.

این مسئول شناسایی کارگران مبتکر،خلاق و نوآور را از دیگر اهداف این جشنواره دانست و افزود: نام‌نویسی کارگران و گروه‌های کار نمونه کشوری تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه هفتم آبان ماه تمدید شده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به نقش کارگران به عنوان سربازان جبهه اقتصادی تصریح کرد: این قشر نقش تاثیرگذاری در تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دارند.

بازرگان با بیان اینکه جشنواره امتنان به منظور ارزش‌گذاری به نیروی کار برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به نام‌نویسی 525 نفر در این جشنواره از استان زنجان خاطرنشان کرد: تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به سالهای گذشته با افزایش 100 درصدی مواجه است.

این مسئول تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 200 نفر نام‌نویسی کرده بودند که امسال به بیش از دو برابر رسیده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اطلاع‌رسانی مناسب را موجب افزایش تعداد ثبت‌نام کنندگان عنوان کرد و گفت: مراحل بعدی نیز مطابق دستورالعمل‌ها اجرایی می‌شود

 

۱۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید