اخبار

نشست فنی و تخصصی مدیران کل و کارشناسان ادارات کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اوقاف و امور خیریه استان زنجان

نشست فنی  و تخصصی مدیران کل و کارشناسان ادارات کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اوقاف و امور خیریه استان زنجان
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری اولین نشست فنی و تخصصی مدیران کل و کارشناسان ادارات کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و اوقاف و امور خیریه استان زنجان در خصوص موضوعات روابط کار خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ،احمد غریوی در این جلسه ضمن اشاره به عمومیت دایره شمول قانون کار و استثناعات قانون کار مندرج در ماده 188 قانون کار ، عنوان نمود که مطابق آئین نامه خدام و کارکنان بقاع متبرکه ، مساجد ، حسینیه ها و تکایا و مدارس علوم دینی و موقوفات عام غیر تولیدی که دارای پنج نفر کارگر و کمتر بوده از شمول برخی از مقررات قانون کار مستثنا گردیده اند .

وی گفت :  هیات های تشخیص و حل اختلاف می بایستی در رسیدگی های خود استثناعات قانونی را مد نظر قرار داده و بمنظور جلوگیری از تضییع حقوق اشخاص ازصدور آرائی که بر خلاف موازین مصرحه قانون است اجتناب نمایند .

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  برگزاری این نشست تخصصی رادرراستای رفع موارد ابهام در رابطه با دایره شمول قانون کار نسبت به خادمین اماکن مذهبی مفید و موثر دانسته و ادامه نشست های تخصصی را جهت شفاف سازی مقررات حاکم و ارتقاع و حدت رویه مورد تاکید قرار دادند .

شایان ذکراست جلسه آتی در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان برگزار خواهد گردد.

۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید